Muži vyhráli v Plzni a jsou nadále stoprocentní

Náročný víkendový program elitních mužských týmů zakončilo Áčko zápasem v Plzni.

Oba týmy se naposledy utkaly v základní skupině letního turnaje Czech Open a zápas skončil těsnou výhrou Panthers. Očekávala se tedy opět vyrovnaná bitva o každý metr hřiště.

Začátek utkání byl plný nepřesností na obou stranách, ale ani jednomu týmu se nedařilo potrestat chyby toho druhého. Až kolem poloviny první části se to dvakrát povedlo Mattesovi a Chochlovskému, kteří poslali tým z Prahy do vedení o dvě branky. Ještě větší klid přidal Hudec nekompromisní střelou a do šaten se tedy šlo za stavu 0:3. Druhá třetina pokračovala v podobném duchu a Panteři navyšovali skóre. V polovině utkání to bylo už 0:5 po brankách Mánka a Pokorného.

Domácí tým se dočkal šťastné branky 5 minut před druhou přestávkou, ale hostující kapitán opět tvrdou ranou vrátil rozdíl na pět branek. Ve druhé přestávce v šatně Panterů přišly pokyny, aby se nepolevilo v tempu a nepustil se soupeř do zápasu. I přes velký tlak Plzně a prohranou třetí třetinu se Panteři radují z výhry 7:3, poslední branku přidal po krásné akci opět Pokorný. Zisk všech bodů udržel Pantery na prvním místě tabulky o skóre před Butchisem. Už o víkendu přijede do Rudné třetí tým tabulky z Králova Dvora a ve hře tak bude opět udržení čela Národní ligy, přijďte si tedy v sobotu zpříjemnit odpoledne jak tímto důležitým soubojem, tak i jemu předcházející bitvou extraligových Panterek s Jičínem!

Autor: Ladislav Hrma

FbC Plzeň - Panthers Praha 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)  online

Střely na branku: 52:42