TigersPanthers
4:6(3:1,0:1,1:4)
st 28. 9. 2022 18:00 @ SH Čakovice, Národní liga, 8. kolo

Muži vezou cenné body, venku porazili Tigers

Skvělá třetí třetina a tříbodový Jakub Žiška. To byly hlavní důvody toho, že muži potřetí v řadě bodovali, tentokrát přivezli vítězství z Čakovic.

Předehrávka 8. kola přilákala do ochozů necelých 70 fanoušků a valná většina z nich mohla být s úvodem sváteční bitvy spokojená. Domácí hráči totiž v malém pražském derby brzy vedli zásluhou Navrátila, který jako první propálil Buzíka, další šance navíc hostující brankář musel zachytit na poslední chvíli. Panteři nicméně taktéž po nepovedeném začátku začali vystrkovat drápy a tlačit se směrem vpřed. Hodně jim v tom pomohlo i vyloučení Kavana, v němž sice srovnat nedokázali, balonek nicméně zůstal na jejich hokejkách a z následného tlaku se prosadil Jančík.

Tigers ale dokázali rychle zareagovat a po gólu Masára o tři minuty později zvyšoval na průběžných 3:1 domácí Řádek. Ještě hůře mohlo být se svěřenci Jaroslava Jelínka a Patrika Míky v úplném závěru třetiny, kdy hostující Wojnar sestřelil toho domácího, právě útočník Tigers ale nařízený nájezd neproměnil.

Druhá část byla celkově vyrovnanější a hodně jí ovlivnila vyloučení, přičemž ta první se na ani jedné straně využití nedočkala, při trestu Rudiše za nesportovní chování ale hostující Wojnar konečně prostřelil Hlavu a snížil tak na 2:3. Důležitý moment to byl zejména proto, že se do té doby oba brankáři předháněli v tom, kdo více podrží svůj tým a právě strážce domácího brankoviště vychytal několik velmi nebezpečných úniků. Do šaten se tak šlo pouze s jednobrankovým rozdílem.

Udržet těsný náskok se ale domácím vůbec nepovedlo – v závěrečné se totiž Panteři konečně střelecky naplno probudili. Na koně se navíc dostali hned v úvodu, kdy nejprve vyrovnal Žiška a následně je poprvé v zápase do vedení posunul Kölbl. Nováčka soutěže dva slepené góly evidentně srazily na zeb a začal se tak soustředit i na jiné věci než florbal, což vyplynulo v osobní trest Masára. Při hře 4 na 4 navíc vedení hostí znásobil Sládek a byť záhy na 5:4 z pohledu Panthers snižoval domácí Wojnar, další branku už Tigers přidat nedokázali – a to ani při vyloučení Mašáta.

Právě on se navíc podílel na druhém zásahu Žišky a společně se svými spoluhráči pak dobře zvládl i závěr duelu, kdy Panteři domácí téměř nepustili na balon či do nebezpečného zakončení a i přes tvrdé zákroky v poslední dvouminutovce přežili duel bez zranění. Výhra 6:4 tak radlické muže vystřeluje v tabulce směrem vzhůru, při zápasu k dobru jim teď náleží třetí příčka.