Související zápas

Panthers Praha
OrkaPanthers
6:9(3:3,1:2,2:4)
pá 7. 1. 2022 19:30 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 12. kolo
26_1644227383.jpg
2029_20220111_110443.jpg

Muži ve vypjatém utkání přemohli Orku

V pátek na mužský elitní tým čekala dohrávka proti Orce. Netradičně jsme venkovní utkání hráli doma v Rudné s ohledem na domluvu mezi oběma týmy.

Vedení jsme se ujali poměrně rychle díky Waldhauserovi a jeho důrazu na brankovišti. Zády se hned prosazuje druhá lajna z hole Kočandrleho. Ovšem dvoubrankové vedení nebylo na dlouho, když jsme si nepohlídali Čápa. Poté na našem brankovišti byl důrazný Kramel a bylo vyrovnáno. První desetiminutovka byla dosti zběsilá na obou stranách. Petrák díky dobrému postavení získal balonek a následně připravil Vavrouškovi míček k ideální střele, kdežto se druhý jmenovaný nemýlil a opět jsme šli do vedení. Však se opět prosadil Čáp a Hruška v bráně už neměl moc šancí s tím nic provést. 

Druhá třetina začala dosti zostra, kdy se přitvrdilo na obou stranách. Z přesilové hry se prosazuje Daněk táhlou střelou z dálky. Další standardní situace z nebezpečného prostoru na naší polovině a opět je srovnáno. To se však nezamlouvalo první pětici, když Sládek posunul míček na Lombina a ten propálil, co se dalo. Třetí třetina začala přesilovou hrou, kdy Petrák, tak jak je jeho dobrým zvykem ukázal, co v něm je, a trefuje vzdálenější růžek soupeřovi branky. 

Jak se říká "nedáš dostaneš" a to se taky stalo. Ani před dva pokusy Orka nepřekonala Hrušku, na druhé straně nastartoval své dlouhé rychlé nohy Kočandrle a potrestal tyhle jejich nevyvedené střelecké pokusy. Opět nedůraz na našem brankovišti a Orka snižuje. Petrák záhy přesvědčuje o svých kvalitách, že dokáže parádně vystřelit také přes rukáv tzn. z pravé strany. Druhá část poslední periody byla dosti hektičtější s ohledem na psychickou odolnost hráčů Orky vůči výroků sudích. Dva tresty na každé straně, kdežto na naší jeden z nich dokonce pětiminutový za úder loktem. Těsně před hvizdem konce utkání se ještě prosadil tříbodový Kočandrle.

ASK Orka Čelákovice - Panthers Praha 6:9 (3:3, 1:2, 2:4) online
Střely: 31:37
Hráči utkání: Jakub Čáp - Matěj Vavroušek

Komentář trenéra domácích (Martin Bajer): "Zápas jsme prohráli v přesilových hrách, když jsme inkasovali a vlastní přesilovky jsme nedokázali dostatečně využít. Děkujeme hostům za utkání."

Komentář trenéra hostí (Ladislav Hrma): "Jsme rádi, že jsem zvládli vstup do nového roku. Byl to těžký zápas, ale takové potřebujeme. Sice to z naší strany nebyl ideální výkon, ale dokázali jsme získat tři body. Děkujeme soupeři za zápas, třeba se ještě letos potkáme."

Autor: Andrea Nováková