PanthersFbC Plzeň
4:5 sam. náj.(3:3,0:0,1:1)
so 12. 3. 2022 18:30 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 1. kolo

Muži v semifinále ztrácejí, první zápas rozhodly až nájezdy

Panteři nezačali semifinálovou sérii s Plzní nejlépe – nad západočeským soupeřem brzy vedli o dvě branky, náskok ale ztratili a následně padli po nájezdech.

Domácí začali utkání lépe než soupeř a byť Pokorného střela skončila na břevně, zkraje osmé minuty do stejného místa mířil i Kolář a následná Kalousova dorážka skončila až v síti. Jen o minutu později navíc zafungovala osvědčená spolupráce Waldhausera s Kočandrlem a druhý jmenovaný náskok Panthers zdvojnásobil. Jenže zhruba stejně rychle korigovala i Plzeň – těsně po konci vyloučení Krůška snížil hostující kapitán Täuber a pár sekund po něm přesně zamířil i Kuneš.

Zásluhou Nového se navíc modrobílí dostali i do vedení a zahráli si ve zbytku první třetiny ještě další dvě přesilovky, i přesto se však šlo do šaten za remízového stavu – půl minuty před sirénou dorazil Vavrouškův nához Hudec.

První část byla ale nakonec tou nejgólovější třetinou z celého utkání. Zejména tu druhou zdobilo pouze časté přerušování hry, její rozkouskovanost a množství vyloučení, jenž průběžně narůstalo na obou stranách. Až zkraje třetí periody znovu Kočandrle s Waldhauserem poslali domácí do vedení a to se svými spoluhráči dokázali držet až do závěrečných minut, kde nicméně po dalším zbytečném vyloučení srovnal na konečných 4:4 Zábran.

Rozhodnout tak muselo až prodloužení, respektive nájezdy. V desetiminutovém nastavení se obě obrany pořádně zatopily a několikrát to vypadalo, že se jeden nebo druhý tým co nevidět pasuje do role vítězného týmu, uvedená desetiminutovka ale nakonec k rozhodnutí nestačila a na řadu tak musely přijít nájezdy. V nich neuspěl ani jeden z domácích střelců, naopak ti plzeňští se prosadili hned dvakrát a po výsledku 5:4 se tak ujímají vedení v sérii.