Související zápas

Panthers Praha
PanthersSlavia Plzeň
2:5(1:1,1:1,0:3)
so 3. 2. 2024 15:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 20. kolo
23_20230911_132008.jpg
2660_20240209_132201.jpg

Muži v přímé bitvě o čelo nestačili na Plzeň

Mužský A-tým čekala velká prověrka před nadstavbovou částí Národní ligy a to další vzájemné utkání s Plzní. Již před utkáním se vědělo, že to bude napínaví utkání a že dorazí docela dost fanoušků.

Již od první minuty bylo jasné, že si nikdo z hráčů nedá nic zadarmo a že zápas bude ve vysokém tempu. Vedení jsme se ujali cca v páté minutě my po bravurním úniku Lombina. Útočná šance střídala útočnou šanci, ale na obou stranách buď dobře zformovaná obrana nebo skvělý zákrok gólmana. Bohužel ke konci třetiny soupeř srovnal stav skóre při nepohlídané dorážce na brankovišti.

Dalo by se říct, že úvody třetin budou naše, když Kšír po získaném balonku na vlastní polovině neváhal a vydal se hned dopředu a díky dvou-třem rychlým krokům se dostal před soupeře, který za ním už jen vlál, a spolu s kamarádem z obrany Prokůpkem dokázali aktivitou překonat Doláka. Dle zápisu se však jednalo o vlastní branku. Bohužel opět Plzeň k závěru třetiny znovu srovnala skóre a opět z dorážky, kdy s první střelou jsme si poradili, ale bohužel na dorážku už jsme byli krátcí.

První polovina závěrečné třetiny byla nejdříve opatrná z obou stran, ale následně jako bychom přestali hrát a soupeř se naopak dostal do provozní teploty. Plzeňští nejdříve využili přesilovou hru, následně došlo k haluz dorážce jednoruč skákavého balonku a poté to byla již branka do odkryté brány.

Musíme si z daného utkání vzít jen to dobré a poučit se z chyb. Jedná se ještě o zápas základní části a teď je potřeba se co nejlépe připravit na poslední dvě kola a následně na nejdůležitější část sezony - play off.

Autor: Andrea Nováková