FbC HKPanthers
5:6(1:2,4:1,0:3)
ne 18. 12. 2022 17:00 @ SH Třebeš Hradec Králové, Národní liga, 15. kolo

Muži utnuli sérii porážek, venku si vyšlápli na lídra z Hradce!

Tu nejlepší možnou předvánoční vzpruhu si Panteři dopřáli na nečekaném místě – jako teprve čtvrtý tým sezony dokázali přehrát ligového lídra z Hradce Králové!

Pražané neprožili dobrý listopad a ještě horší byly výsledky v prosinci – pět porážek v řadě znamenalo postupný sešup až na sedmé místo tabulky, do nehezké formy navíc ještě mohla značně promluvit nepříjemná porážka s Orkou, která o svém triumfu rozhodla díky pětigólové třetí třetině. Hradec Králové navíc v minulém kole přejel na venkovním hřišti Prague Tigers drtivě 13:4, přičemž vše až na jeden gól nastřílel svému soupeři po 30. minutě, papírový favorit byl tedy o čtvrté adventní neděli více než jasný. Jenže jak to s prognózami bývá ošemetné, o tom se padesátka diváků na hale Třebeš přesvědčila na vlastní oči.

Domácí sice šli jako první do vedení, když Koubek s Huškem pěknou kombinací dostali míček až za Buzíka, už předtím ale přežili vykřičník v podobě neproměněného nájezdu Ježka, další útočné výpady Panterů na sebe navíc nenechaly dlouho čekat. Už minutu po úvodní brance mohl srovnat Kölbl, trefil ale jen levou tyč Bártovy svatyně. Stejný hráč si ale chuť spravil o pár minut později, když úspěšně dorazil Škodův projektil až do sítě. V té chvíli navíc už Pražané vedli, neboť na konci 14. minuty podobným způsobem srovnával Hrubý a i on tak vytouženého ovoce dosáhl tím, co panteří lodivodi vzývali už delší dobu – tedy že se je třeba vrátit k poctivé práci a důrazu, zejména tomu v předbrankovém prostoru.

Hradec na nepovedenou první třetinu, v níž navíc za hostujícím celkem zaostal i co se střeleckého poměru týče, notně šlápl na plyn a za jeho kočárem se zaprášilo vskutku řádně – fanoušky defenzivní hry muselo znechutit zejména období mezi 27. a 37. minutou, kdy v hale propuklo ofenzivní šílenství a příznivci obou celků se dočkali hned pěti branek, z toho čtyř na domácí straně a Hradec tak bleskurychle otočil skóre ve svůj prospěch – v dobách největší východočeské slávy činil brankový rozdíl mezi oběma soky dvoubrankové hodnoty. O to se kromě úspěšného útoku Daňka zasloužil také brankář Buzík, jež zneškodnil nařízený nájezd Huška.

I přes ofenzivní hody a snahu o zisk důležitých bodů pak došlo na nepříliš často vídané a o to krásnější gesto fair play, kdy byl domácí Koubek dle názoru rozhodcovské dvojice faulován na dvě minuty, sám poškozený ale trest záhy odvolal a vysloužil si tak potlesk a uznání nejen na tribunách, ale i hostující střídačce.

Úspěch přinesl parádní závěr

Ta tedy vstupovala do závěrečného dění za stavu 3:5 v jejich neprospěch. Třetí třetina se jí nicméně povedla dokonale. Panteři vyztužili obranu a s přehledem nejproduktivnější celek Národní ligy dokázali zcela vynulovat, sami přitom už po čtyřech minutách využili jednoho z mála šlompáctví domácí obrany a zásluhou nebojácné rány Prokůpka snížili na jednobrankový rozdíl. To byla logicky voda na radlický mlýn, který zrychlil své otáčky i produkci a začal nejisté hradecké florbalisty nahánět doslova po celém hřišti.

Zvýšená aktivita přinesla Panthers dva důležité zásahy. O ten první se parádním vinglem zasáhnutým od mantinelu postaral kapitán Hudec, skvělý výkon celého týmu pak o chvíli později potvrdil brankou na 6:5 a druhým zásahem v utkání Prokůpek, jenž společně s Vavrouškem potrestal dosti ledabylou hradeckou rozehrávku – to vše v době, kdy nejlepší fotbalista planety zvyšoval v nastaveném čase finále mistrovství světa na 3:2. A na rozdíl od argentinské reprezentace si ta panteří už cestu za slávou nezkomplikovala – v závěru sice musela přečkat minutový trest Kačera, který domácí při vlastním trestu vylepšili o hru bez brankáře, oslavy podobné těm v Buenos Aires ale mohly nakonec směle započít, neboť skóre 6:5 pro Panthers bylo i výsledkem konečným – hosté se tak s kalendářním rokem 2022 rozloučili tím nejlepším možným způsobem.