Související zápasy

Muži utekli hrobníkovi z lopaty, semifinále rozhodne až pátý zápas!

Dva nepříjemné vstupy, pohyb na hraně vyřazení a nakonec skvělý obrat a prodloužení série. Muži v Náchodě po velkých bitvách ubojovali klíčový druhý bod a semifinálovou sérii tak rozhodne až závěrečný duel – v sobotu v Rudné!

Fakt, že to budou Panteři mít na horké půdě soupeře těžké, byl jasný ještě před odjezdem první části výpravy. Tak nepříjemné vstupy do utkání ale nečekal asi nikdo.

Sobota, polovina páté minuty, skóre 0:3.

Neděle, o minutu později z panteřího pohledu 0:2.

Zejména sobotní bitva musela být pro druhý celek základní části pořádným náporem na hlavu. Herně se domácím minimálně vyrovnali, v celkovém zúčtování je dokázali i přestřílet, přesto se museli smířit s nepříjemnou porážkou 4:8 – v jednu chvíli ztráceli na svého soka dokonce pět branek. Vyjma fantastického náchodského nástupu rozhodla o výsledku i nedisciplinovanost, hned tři branky vstřelili Primátoři v početní výhodě, zatímco hosté nevyužili nabídnutou přesilovku ani jednou, v polovině první třetiny navíc ještě Mašát neproměnil trestné střílení.

I přes to všechno se ale domácí museli o zdánlivě rozhodující náskok obávat – Panteři se zejména v závěrečné třetině vybičovali místy až k drtivému tlaku, kdy byli několikrát doslova pár centimetrů od další trefy, závěrečný risk bez brankáře nicméně přinesl pouze definitivní branku Náchoda, který se tak po vítězství 8:4 ujal poprvé vedení v sérii, které navíc znamenalo matchball.

Za jeho proměněním se vydali podobně jako v sobotu, tedy mocným nástupem. Jenže zatímco o necelých 24 hodin dříve se jim podařilo z náskoku 3:0 udělat do konce třetiny vedení 5:0, tentokrát si dvoubrankový polštář nechali na teplou stranu otočit ještě v průběhu oné první dvacetiminutovky. Hostům pomohl i timeout, krátce po něm totiž nejprve snížil Nový, pár vteřin po konci první přesilovky navíc tlak ve vyrovnání proměnil Riley. A aby toho nebylo málo, skvělou panteří část potvrdil jen 15 sekund po brance na 2:2 Zelinka, který tak poprvé za celý víkend poslal hosty do vedení.

To navíc zkraje druhé třetiny znásobil Nový a Panteři byli rázem ve svém živlu, tedy ve vedení, k jehož udržení směřovali trpělivou a zkušenou hrou na balonku. A na opařené domácí to platilo. Náchodští sice dokázali ve zbytku klání svěřence Patrika Míky přestřílet, většina pokusů ale skončila buď na blokujících hráčích, nebo je pochytal jistý Kobza. Dalším důležitým momentem bylo neproměněné trestné střílení Špačka, na nějž vyšla i taktika střídání brankářů – Kobzu na krátký moment nahradil Buzík, jenž skvělým zákrokem udržel akcie Pražanů na vysoké hodnotě.

Ti dlouho drželi dvoubrankový náskok, domácím navíc dovolovali útočit převážně jen z protiútoků, v závěru se ale i tak o vítězství museli strachovat. Odstartovala to kontaktní trefa Kříže necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou, po níž se Náchod nadechl k mohutnému obléhání hostující klece, ani hra v šesti jim ale nakonec štěstí nepřinesla a Panteři tak po vítězství 4:3 srovnali sérii na 2:2.

O finálovém soupeři pro již kvalifikovanou Plzeň tak rozhodne až pátý zápas, který přesune semifinále naposledy zpět do Rudné – klíčová bitva se zde odehraje v sobotu 23. března od 17:00 a Panterům bude třeba pomoci každým hlasem, který dokáže na halu dorazit – přijďte naše muže podpořit v nejdůležitější chvíli dosavadní sezony, budou vás potřebovat!

Autor: Tomáš Pauček