Související zápas

Panthers Praha
BlanskoPanthers
6:7(1:2,3:2,2:3)
so 27. 1. 2024 16:00 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 19. kolo
26_20230215_144258.png
2647_20240201_080621.jpg

Muži uspěli i v Blansku, domů vezou další vítězství

Na nejvzdálenější výjezdní utkání mužské Áčko zvolilo výjimečně dopravu společně mikrobusem.

Odjezd od radlické haly byl již v dopoledních hodinách. Cesta byla bez komplikací a na halu jsme dorazili s hodinovým předstihem. Naštěstí na hale již bylo otevřeno (hrál se tam před námi basket) a mohli jsme si tak odložit věci a vyrazit na mírnou procházku do místní Zákuskárny. Po vrácení zpět jsme již nastavili zápasový mód, kdy si hráči ozkoušeli místní povrch, následovala jasná a rychlá porada před utkáním a šlo se na rozcvičku.

Do úvodní třetiny jsme vlítli s velkým nasazením. Hned v 5. minutě jsme měli možnost přesilové hry. Rychlá rozehra dokola, střela z dálky od kapitána Hudce a parádní clona od Zelinky znamenala otevření skóre a využití početní výhody. O dalších cca pět minut také soupeř měl přesilovku, ale ta z jeho strany nebyla využita. Navrátilec do sestavy Lombino připravil pro Martinka gólovku ze středu opět z větší vzdálenosti - nutno podotknout, že před gólmanem opět skvěle clonil Zelinka. Ke konci třetiny Blansko dokázalo snížit po naší chybě a přečíslení.

Začátek druhé třetiny neodstartoval moc optimálně, soupeř byl na brankovišti důraznější a díky tomu srovnal skóre. To se však nelíbilo třetí lajně, kdy to Hudec vyváží středem a nachází dobře postaveného Nového, který pálí z první. Následné přibližně 10 herních minut nebylo úplně dle našich představ - soupeř nejdříve srovnal kvůli špatně rozebraným hráčům, následně se po sérii faulů šlo do čtyřech na obou stranách [bohužel to schytal trošku i stativ s kamerou :-( ] a poté Blansko šlo poprvé v utkání do vedení. Navrátilec z trestné lavice Hrubý tři minuty před hvizdem našel po úniku krosovkou Wojnara, který se střelou z první nemýlil.

Do třetího dějství jsme si přenesli přesilovou hru. Těsně po jejím vypršení překlápí vedení na naši stranu Nový v kooperaci se Zelinkou. Vedení se nám podařilo navýšit parádními střelami od Lombina a Škody. Nešťastný odraz po skrumáži na brankovišti znamená vlastní branku. O poslední branku utkání se postaralo Blansko prudkou střelou ze středu po rychlé krosovce.

Zápas jsme kolem a kolem zvládli docela dobře, až na výpadek ve druhé třetině. Podařilo se nám provézt restart a otočit hru zase na to, co chceme my. Ke konci utkání jsme si dokázali většinu času podržet balon. Nutno říct, že domácí fanoušci byli velice slyšet a utkání mělo parametry hodné play off.

Autor: Andrea Nováková