KobylisyPanthers
6:7(0:3,3:0,3:4)
so 30. 9. 2023 19:00 @ SH TJ Kobylisy, Národní liga, 4. kolo

Muži uhájili těsné vítězství a jsou nadále stoprocentní

Utkání proti jedinému pražskému soupeři vypadalo zprvu jednoznačně, však záhady se přelilo do stylu povolit-utáhnout. Naštěstí jsme utáhli dodatečně a odvážíme si další výhru a tři body do ligové tabulky.

Hned první střídání první lajna otevírá skóre, když Wojnar při napadání soupeře v jejich obranném rohu získává balonek a nahrává na nabíhajícího Vávru, který střílí krásnou střelou zápěstím k bližší tyči. Soupeře jsme k ničemu moc nepouštěli ani v přesilové hře, kterou jsme mu v polovině třetiny nabídli po faulu Kšíra. Naopak jsme navýšili vedení z holí Kačera, kterému gólovku připravil Derevlanyj, a následně z hole Hrubého, kterého našel šikovnou krosovkou Wojnar. Do konce třetiny se na trestné lavici vystřídali hned tři hráči (dva naši a jeden Kobylis), však bez úpravy skóre.

Druhá třetina nebyla moc dobrá pro naše barvy. Nejdříve po ztrátě ve středním pásmu Kobylisy jdou rychle do útoku, což jsme zachytili pozdě. Následně nedobře vyřešená zeď při standardní situaci v brankovišti. Poté při oslabení nevyšel našemu hráči dlouhý balon z našeho obranného území, čehož hned bleskurychle soupeř využil. Po druhé části tedy nerozhodný stav 3:3, jakoby se góly mohly střílet pouze do jedné branky.

Třetí třetina by se dala popsat jako zběsilá jízda nahoru a dolu. Nejprve vedl soupeř, my jsme dotáhli, pak zase odskočil, my jsme dotáhli, my jsme odskočili, oni dotáhli. Naštěstí v poslední minutě Zelinka nachází na pravém mantinelu volné Lombina, který posílá míček střelou z první do vzdálenějšího růžku (nutno podotknout, že to bylo 5 vteřin do vypršení přesilové hry). Kobylisy to ještě na posledních 30 vteřin zkoušely v šesti, ale to už nijak neupravilo skóre na tabuli.

V dalším kole nás čeká další nováček letošní sezony Pelhřimov. Hrajeme na domácí půdě, takže budeme rádi za každého fanouška, který nás přijde podpořit a požene nás za další výhrou.

Autor: Andrea Nováková