Související zápas

Panthers Praha
Králův DvůrPanthers
6:7(1:4,2:3,3:0)
ne 11. 2. 2024 18:00 @ SH Králův Dvůr, Národní liga, 21. kolo
22_1640941991.jpg
2661_20240213_083944.jpg

Muži udolali Králův Dvůr, z klidného náskoku bylo v závěru drama

Předposlední kolo a závěrečný zápas na půdě soupeře v základní části čekal uplynulou neděli na náš mužský elitní tým. Panteři se vydali do nedalekého Králova Dvora.

Do daného utkání po delší pauze kvůli zranění naskočil Lukáš Vejlupek, který se naposledy na hřišti ukázal v sezoně 2021/2022. Ještě před začátkem utkání se stala kuriózní věc, kdy jeden z hráčů si zapomněl svůj červený dres a omylem doma ze sušáků si vzal na zápas červený dres své přítelkyně. Takže jsme ještě narychlo měnili číslo v zápise.

Skóre otevřel soupeř hned druhé naše střídání, kdy nedostatečně pohlídali hráče na středu a ten bez jakýchkoliv problémů z otočky střílí. Útočné trio první lajny se nenechalo zahanbit a rychlým přenesením za brankou si ladně poradilo se soupeřem, kdy na konci akce Vavroušek z první doklepává na brankovišti. Domácí gólman nejdříve na Hudcovu střelu od mantinelu vyzrál, ale dobře clonící a následně dorážející Škoda byl nad jeho síly. V podstatě hned další střídání třetí lajny mělo opět ovoce, tentokrát střílel Mašát a dorážel Hudec. Královodvorští rozehrávali na své útočné polovině, ale dobře vyvinutý tlak je vyvedl z míry, až ztratili balonek, který vypíchl Zelinka, Lombino v rychlosti měl s gólmanem už jednoduchou práci.

Výměna stran a najednou tu bylo oslabení pro naše barvy, což naštěstí soupeř nevyužil. Naopak poté se z trestného střílení prosazuje Hudec. Třetí lajna je při chuti a přidává další branku, tentokrát ze standardní situace na středu lehkým ťukecem Hudec předává na Škodu, který ze záklonu střílí k bližší tyči. Nešťastné vyloučení opět na naší straně, které soupeř střelou od mantinelu využívá. Až moc velký chtíč dát gól, což nevyšlo a bohužel soupeř šel do přečíslení a to proměnil. Ke konci třetiny tu byla hra 4v4 po vyloučení na obou stranách, kdy Riley z vlastního rohu krosovkou na půlce našel volného Martinka a ten sám, jelikož měl dostatek prostoru, se vydal proti gólmanovi a nedal mu sebemenší šanci.

Do třetí třetiny soupeř měnil gólmana a my jako bychom se spokojili s výsledkem. Nejdřív po faulu Lombina domácí využili další přesilovou hru, následně se jim podařilo dvakrát skórovat při hře bez gólmana (nutno podotknout, že v jednom případě to byla situace 6v4).

Musíme eliminovat některé maličkosti, které se v žádném případě nesmí ukazovat v play off. Příští týden nás čeká závěrečné 22. kolo na domácí půdě proti Písku, tak určitě doražte!

Autor: Andrea Nováková