Muži U23 rozstříleli Sokolov a přerušili nepovedenou sérii

V neděli po obědě se kluci z U23 sešli k dalšímu utkání v domácí rudenské aréně. Tentokráte mělo jít o souboj týmů z chvostu tabulky, na který se propadl i náš tým po nevydařené sérii výsledků v posledních kolech. Soupeřem nám měl být Florbal Sokolov, jenž okupoval jen jednu příčku nad námi. Nominaci kluků doplnil hráč základního kádru mužského Áčka Marco Lombino a také legenda a bývalý áčkař Lukáš Tomeš, který již nastupuje jen za náš rezervní výběr C POWER. Kluci chtěli zlomit tu nepříznivou sérii, což bylo vidět už na týmové poradě před rozcvičkou.

Úkoly do zápasu byly stejné jako minule, udržet po celý průběh koncentraci, soustředit se na minimalizování ztrát ve středním pásmu. Kluci se snažili od začátku soupeře zatlačit, ale jako již tradičně se nám podařilo vytvořit ztrátu na půlce a poskytnout Sokolovu brejk, který využil a ujal se vedení. To soupeře povzbudilo a tak se nezatáhl do hlubokého bloku, ale chtěl hrát florbal, což vyhovovalo nám a po necelé minutě už bylo skóre vyrovnané a co víc, další naše střídání bylo úspěšné, takže jsme se záhy dostali do vedení. Vzápětí se ale rozhodčím nelíbil zákrok našeho obránce, jenž byl oceněn dvěma minutami a ještě než se stihl na hrací plochu vrátit, vyrobili jsme další dvojkový zákrok a tak jsme měli možnost vyzkoušet si hru pouze ve třech. Paradoxně i v tomto oslabení jsme si vypracovali jednu tutovou šanci na rozdíl od našeho soupeře, který touto výhodou dvou mužů v poli naprosto pohrdl.

Bohužel jsme z toho nepoučili a nabídli soupeři další výhodu, kterou dokázal využít a srovnal na 2:2. Kluci nicméně reagovali opět velice rychle a skóre se opět překlopilo na naší stranu. Před koncem třetiny se i náš soupeř dopustil faulu za hranou únosnosti a v signalizované výhodě ve snaze přerušit hru zápasnickým chvatem sundal dalšího našeho hráče, takže jsme dostali také možnost zahrát si proti třem. Výhodu využila hned naše první přesilovková formace, kdy se poprvé v zápase prosadil Lukáš Tomeš, který tradičně nezaváhal při dorážce před brankářem. Ani soupeř se nepoučil a ještě než stihl druhý potrestaný skočit na hřiště, usedl k němu další spoluhráč. Jen několikavteřinovou výhodu proti třem jsme využít nedokázali, ale v pokračující přesilové hře se prosadila i naše druhá přesilovková formace a vedli jsme už o tři branky.

To se již hrála druhá třetina. Právě v této části se nám podařilo zápas zlomit a odskočit až na rozdíl sedmi gólů. A právě u tohoto gólu a jeho vzniku se stojí zastavit a popsat okolnosti. Ve 33. minutě se prezentoval velmi tvrdým zákrokem Zdeněk Prokůpek, který byl ve výsledku odměněn pětiminutovým trestem. Kluci ale hráli oslabení s velkým nasazením a co prošlo přes jejich bloky, spolehlivě pochytal Julda Šabler v bráně. Nasazení bylo tak velké, že chvílemi nebylo poznat, že hrajeme v oslabení. Navíc tohle oslabení korunovali kluci i devátou brankou v síti našeho soupeře.

Bohužel jsme se ani tentokrát nepoučili, nabídli soupeři další přesilovky, ten jednu proměnil a korigoval výsledek do třetí třetiny na 3:9. V ní tempo trochu polevilo, protože kluci měli zápas jasně pod kontrolou, ale přesto ukazovali své sebevědomí zejména v soubojích jeden na jednoho a i skóre dokázali posunout přes desítku. Konečný výsledek se nakonec dostal až na hodnotu 12:4.

Závěrem musím kluky pochválit za nasazení. Všichni hráči ukázali, že florbal hrát umí a že poslední neúspěšné výsledky byly spíše o psychickém rozpoložení. Musíme poděkovat i divákům, kteří přišli kluky podpořit, zejména pak parťákům z tréninkové skupiny, kteří chvílemi vytvořili i bouřlivou atmosféru (zejména, když se do šance dostával Likis). Doufejme, že tohle bude odrazový můstek k lepším výsledkům v budoucnu.

Autor: Miloslav Mattes

Panthers Praha U23 - Florbal Sokolov 12:4 (4:2, 5:1, 3:1)  online

Střely na branku: 31:20
Diváci: 30
Nejlepší hráči: Julius Šabler - Filip Jan Vrbický

Komentář trenéra domácích (Miloslav Mattes): "Dnes kluci splnili všechny předzápasové body a zaslouženě berou tři body do tabulky. Do zápasu vstoupili koncentrovaně a od začátku se snažili mít zápas plně pod svou kontrolou. Negativem zápasu bylo ohromný počet vyloučení. Děkujeme soupeři a přejeme mu šťastnou cestu domů. Děkujeme i divákům, kteří přišli kluky podpořit."

Komentář trenéra hostí (Jakub Stejskal): "Domácí byli po všech stránkách lepší a po zásluze vyhráli."