PanthersRokycany
8:6(2:2,1:2,5:2)
so 1. 10. 2022 14:00 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 4. kolo

Muži U23 doma přetlačili Rokycany

Tenhle zápas měl být trochu odčinění minulého kola, protože oba týmy se příliš nevyznamenaly - naši borci utrpěli debakl v Písku 17:6, Rokycany pak dokonce 19:7 od plzeňských Goril.

To tedy slibovalo před zápasem zajímavou podívanou a mraky gólů na obou stranách, ale jak to tak známe, předpoklady ne vždy vyjdou.

Celý zápas byl spíše ve znamení mnoha nevyužitých šancí na obou stranách a dokonce mám pocit, že na soupeřově jich bylo více, což bylo způsobeno naší laxní hrou do obrany. A dle komentáře soupeřova trenéra si on myslí to samé, takže jsme si neměli, co vyčítat.

Utkání poznamenalo a možná rozhodlo několik vyloučení, za zmínku stojí to, kdy se nechal za špatné střídání vyloučit Matěj Kříž, který nějak nešikovně zasáhl do hry ze střídačky a když se pak vrátil z trestné, tak předvedl parádní brejk, kdy prošel bránícím hráčem a překonal odvážně i s trochou štěstí gólmana soupeře - to ale vyrovnával na 2:2 a i další část zápasu jsme se přetahovali o vedení. Zápas nezastihl některé naše borce v ideální formě, takže jsme museli více makat a soustředit se na základy.

Klasicky ale taktika a rozestavení hráčů bylo něco, o čem by někteří naši hráči dokázali sepisovat odborné články, ale když pak k soupeři nepřistoupíme, tak se tato debata stává hodně akademickou a neefektivní. Pěknou trefou se taky prezentoval mladík Ondra Bouška a celkově třetí třetina byla už z naší strany povedenější a ještě nám k tomu pak pomohl soupeř a rozhodčí, kdy jsme dvě minuty před koncem šli do situace 4 na 3 a jednobrankovým vedením, přesilovku jsme využili, takže za stavu 7:5 a něco přes minutu do konce se hrálo 4 na 5 bez brankáře a stihli jsme ještě inkasovat a drama bylo jak na dlani, až se z toho náš Zdenda a aktivní hráč soupeře v našem brankovišti objali tak, že byli vyloučeni a my pak pečetili do prázdné branky.

Takže body z domácího zápasu máme, ale protrápili jsme se k nim a soupeř může litovat, že naše naivní bránění nepotrestal a v dalším kole nás čekají známí Wizards, proti kterým budeme muset hrát mnohem důkladněji a koncentrovaněji, protože jinak nám hrozí s takovou zase další debakl.

Autor: Štěpán Weber