PanthersDačice
6:4(4:1,0:0,2:3)
ne 8. 10. 2023 15:00 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 5. kolo

Muži U23 doma přetlačili Dačice

V neděli krátce po poledni jsme na domácí palubovce v Rudné přivítali stabilního účastníka divize, TJ Centropen Dačice. I přes tříbodový náskok v tabulce jsme věděli, že Dačice jsou velmi kvalitní soupeř a že nás bude čekat těžký zápas.

Stejně jako minulou neděli proti Gorilám, tak i v tomto zapase se nám nepodařilo zachytit začátek utkaní a byl to právě soupeř, kterému se podařilo vstřelit první branku. Obdržený gól nás však nabudil a ve zbytku první třetiny jsme přebrali kontrolu nad hrou. Dařila se nám hra na míčku, dobře jsme bránili a dařilo se nám i proměňovat šance. Do kabin se tak odcházelo za stavu 4:1 pro domácí.

Druhá třetina se nesla v bojovném duchu. Hra byla vyrovnaná a bojovalo se o každý metr na hřišti. Oba brankáři navíc podrželi své týmy a skóre zůstalo nezměněné po druhé třetině. Na začátku té třetí oba týmy na nic nečekaly a v prvních dvou minutách lovili oba brankáři míček ze své sítě. Po zběsilém úvodu se pokračovalo v taktické bitvě. Dačice se snažily dobývat naší obranu, my naopak chtěli hrozit z rychlých protiútoků. Konečné skóre se tak zastavilo na 6:4 pro panteří mladíky a podařilo se nám tak udržet domácí neporazitelnost. Připsali jsme si zároveň důležité body do tabulky a odskočili od sestupových pozic. Možnost navázat na toto vítězství budeme mít v neděli 15. října, kdy se představíme na půdě Strakonic.

Autor: Vojtěch Zdrubecký