PanthersFbC Plzeň
11:6(2:2,4:1,5:3)
ne 13. 3. 2022 13:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 2. kolo

Muži srovnali krok, rozhodla druhá třetina

Panterům se první semifinálová odveta povedla na rozdíl od sobotní bitvy na jedničku. V úvodu sice opět ztratili dvoubrankové vedení, povedenou druhou třetinou ale Plzni odskočili a nakonec slaví poměrně klidné vítězství 11:6.

První minuty ale těm, jenž navštívili i sobotní bitvu, mohly připadat velmi povědomé. Panteři se sice po pěkných akcích zakončených Lombinem a Kočandrlem dostali do dvoubrankového vedení, místo jeho pojištění či alespoň udržení ale záhy přišly i dva zásahy z holí západočeských florbalistů a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu. Na domácích navíc byla opět vidět značná nervozita a svázanost, kvůli níž kupili červeně odění příliš mnoho zbytečných chyb v zadních řadách a spoustu nadějných akcí naopak nedotáhli až do zakončení.

Od druhé části, respektive zhruba od poloviny 27. minuty, kdy Petrák zkušeně proměnil nabídnuté trestné střílení, se ale na hře domácích konečně něco změnilo. Parta kolem kapitána Daňka, jenž se později sám zapsal mezi úspěšné střelce, začala svého soupeře přehrávat, tvořila si velké množství šancí a řadu z nich i proměnila – Plzeň se zmohla jen na jedno snížení v přesilovce, Šebek navíc korigoval pouze na průběžných 3:6.

Z kategorie povedených byla navíc i první polovina závěrečné periody, kdy Panthers přidali další tři trefy a už už to vypadalo, že si v poklidu dojdou pro první vítězství v sérii. Nebylo by to ale ono bez mírného zdramatizování, neboť Plzenští v rozmezí pouhých 144 sekund taktéž třikrát skórovali a byť v té chvíli hovořil stav stále 9:6 ve prospěch domácích, psychická výhoda byla na straně hostí. Ti už ji ale využít nedokázali, nepomohla ani hra bez brankáře, v závěru naopak ještě Panteři definitivně rozhodli o vítězi druhého semifinále, když na konečných 11:6 upravili hattrickem Kočandrle a Lombino.