Muži si znovu smlsli na Wizardech, doma jim nastříleli 17 branek

Na mužský A tým v sobotu čekal velice známý soupeř - Wizards SO Praha 10, kterému jsme v prvním letošním vzájemném utkání nadělili vysokou porážku. První zápas v panteřím dresu to byl zároveň pro nováčka Adama Huška.

Hosté přijeli ve skromném počtu hráčů do hřiště, kdežto se jim ještě v první třetině jeden z hráčů nešťastně zranil - těžce zvrknutý kotník. Petr Škoda otevřel skóre utkání pohotovou střelou v předbrankovém prostoru, ale nutno podotknout, že bez skvělé práce za brankou v podání Waldhausera by tato akce vůbec nevznikla. Hosté hráli dosti zataženě a tak jsme měli dost prostoru na naší polovině. To využil Slavata pohotovým výhozem na Lombina, který střelou z dálky překonal brankáře hostí. Wizardi dostali šanci změnit čísla na tabuli, ale Smutný si nejprve nedokázal při nájezdu počíhat na Slavatu, ani v přesilové hře po faulu Lombina pak černě odění nedokázali skórovat. V posledních dvou minutých první třetiny jsme se naopak radovali hned dvakrát - nejprve zásluhou před brankou dobře zorientovaného Krůška a poté díky říznému bekovi Sládkovi.

Druhá třetina začala dosti nešťastně, kdy si Pokorný počínal nedovoleně vysokou hokejkou - jednalo se čistě o došvih, který však nikoho nezranil. Běžně se podobné situace jako byla tato řeší pouze volným úderem, rozhodčí však byli jiného názoru a rovnou vylučovali. Ani druhou přesilovou hru ale hosté neproměnili, naopak ztratili balonek na středu hřiště a rychlé přečíslení 3 na 2 využili Panteři k pátému zásahu do hostující sítě. Mírné polevení ve hře následně znamenalo tři rychlé góly z holí Wizardů, tato facka nás ovšem dostatečně probudila a ve zbytku periody už jsme hráli to, co jsme chtěli - nejprve znovu zvýšil náš náskok prudkou ranou Kolář, následně nenápadným pokusem od mantinelu také Hudec a pouhé dvě vteřiny před sirénou se po výběhu na střed prosadil také kapitán Daněk.

Úvod třetí třetiny znamenal opět přesilovou hru pro Wizardy, ale ani ta neměla potřebný efekt a skóre zůstalo beze změny. Desátý panteří gól následně střílí Sládek a sám se diví tomu, jakým způsobem se mu to podařilo. Vzápětí Hušek byl dosti důrazný a díky tomu vstřeluje další branku. Nejdříve vyloučení na naší straně, následně vyloučení na straně soupeře, hra 4 na 4 nám navíc evidentně svědčí, jelikož jsme v ní zaznamenali hned tři góly. Že se daří téměř ve všem pak ukázala i nepříliš povedená standardka, kde i přes nepovedenou předchozí domluvu nakonec dokázal Lombino procpat balonek až do sítě. V závěru ještě dokázal při svém premiérovém startu dovršit hattrick Hušek, stejný počin se následně povedl Sládkovi a aby těch třígólových střelců nebylo málo, na tuto metu se po dvou pěkných akcích dostal také Kolář. Celkové skóre se tedy zastavilo až na výsledku 17:3.

Autor: Andrea Nováková

Panthers Praha - Wizards 17:3 (4:0, 5:3, 8:0)  online | fotogalerie

Střely na branku: 38:17
Diváci: 6
Hráči utkání: Tomáš Mánek - Martin Brhlík

Komentář trenéra domácích (Ladislav Hrma): "I se vší úctou k soupěři to byl pro nás tréninkový zápas. Bohužel už takových zápasů bylo více, ale musíme to zvládnout. Snad se pak zvládneme připravit na vrchol sezóny z tréninků, protože těch kvalitních zápasů moc není. Jsme i tak rádi, že se si většina hráčů přidala nějaké body a že jsme si mohli zkusit oslabení a hru v šesti. Děkujeme soupeři za zápas a snahu hrát do poslední vteřiny."

Komentář vedoucího hostí (Roman Urbanec): "V celém zápase jsme měli pouze 5 minut, kdy nám to hrálo. Děkujeme soupeři, divákům, pořadatelům a přejeme příjemnou neděli."