Muži si pod stromeček nadělili výhru v Králově Dvoře

V dalším kole druhé poloviny Národní ligy nám byl soupeřem známý a přesto nevyzpytatelný celek z Králova Dvora. Soupeřovy výkony jsou v letošní sezóně trochu jako na houpačce. Pikantností tohoto souboje byl i nástup Dan Škvora, který se rozhodl pro letošní sezónu oblékat právě žluto-modrý dres.

V tomto předvánočním čase byl samozřejmě problém s postavením nominace, ale i přesto se vše podařilo. Přestože dostali příležitost lidé z širšího kádru, popasovali s nastalou situací na výtečnou. Navíc se v tento den na tribuně v hale sešlo více 150 diváků, což naznačovalo, že domácí poženou dopředu a budou jim šestým hráčem.

Zápas začal samozřejmě v „oťukávacím“ režimu a žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu a bezhlavě se vrhnout do napadání. Až v páté minutě došlo k faulu v předbrankovém prostoru, rozhodčí ho ocenili jako zmaření brankové příležitosti a nařídili trestné střílení. To se bohužel Pokymu nepodařilo proměnit, takže stav zůstával bez branek. Až v polovině třetiny naše druhá lajna v čele s Járou zaúřadovala a po dobrém napadání posunula skóre v náš prospěch. Svou pohodu v tomto zápase prokázal stejný hráč o chvíli později, kdy po fatálu domácí obrany stál sám tváří v tvář domácímu brankáři a nedal mu nejmenší šanci. Pak se ke slovu dostali i domácí a hezkým náběhem do osy se blýskl i Daneček, který snížil na rozdíl jediné branky. Na to odpověděla ihned třetí lajna, která se v tomto zápasem musela popasovat se značným váhovým i výškovým handicapem. Krásné pobídky přes celé hřiště využil skoro otec David Polcar a rozdíl ve skóre byl opět dvě branky. A v dalším střídání této lajny povedenou kombinaci zakončil Škodík. Bohužel jsme jen 4 vteřiny před koncem třetiny pustili do výběhu nejlepšího hráče domácích, který upravil na 2:4.

Ve druhé třetině svou pohodu opět prokázal Jára Petrák, který hned v úvodním střídání druhé periody zkompletoval hattrick. V dalším střídání mohl vstřelit dokonce svůj další gól, ale gólman domácích byl tentokrát proti. Protože ale míček neudržel a domácí obrana byla v nedbalkách, dostal se k dorážce Matěj Vavroušek a byl úspěšný. Tohle znamenalo již výraznější naše vedení a zároveň konec druhé lajny domácích (tím také Danečka) v tomto zápase. To vneslo do utkání zvýšení tempa, ale obrany fungovaly až do konce periody bezvadně, takže na světelné tabuli svítilo na straně domácích 2, na straně Panthers 6.

Do třetí třetiny jsme vstoupili ve výhodě jednoho muže navíc a přesilovková formace této příležitosti bezezbytku využila. O chvíli později se prosadili domácí a vykřesali si tím malou naději na zvrat v utkání. Když se následně skoro z poloviny hřiště trefil Doméz, vyhnal gólmana domácích na střídačku a my měli zápas opět pod kontrolou. Soupeř vsadil vše na útok a z toho vyplynuly i šance a i případné fauly. V nabídnuté výhodě nejen že se domácí neprosadili, ale těsně po skončení našeho trestu jsme opět skórovali my. To už byl rozdíl ve skóre šesti branek v náš prospěch a vůbec nic nenasvědčovalo o obratu zápasu. Od osm minut před koncem se soupeř rozhodl odvolat svého brankáře a hrát vabank. Toho využil po výhozu Slavaťáka opět Jára, který si navíc počkal, až se brankář domácích vrátí do branky, ale poté mu stejně nedal šanci. To samé proběhlo u další naší branky, kdy se opět asistentem stal náš gólman. Hosté v závěru ještě upravili skóre na konečných 5:11, kdy využili přesilovou hru.

Děkujeme všem našim divákům, kteří přijeli kluky podpořit a přispěli k bouřlivé atmosféře v hale, přestože byli domácí fanoušci ve velké přesile. Přejeme všem klidné prožití Vánoc a hodně štěstí v novém roce a zároveň si přejeme, abyste nezanevřeli na naši podporu a my se s vámi mohli potkávat na tribunách i příštím kalendářním roce.

Autor: Miloslav Mattes

Králův Dvůr - Panthers Praha 5:11 (2:4, 0:2, 3:5)  online

Střely na branku: 22:24
Diváci: 155

Komentář trenéra domácích (Michal Kubert): "Super utkání, největší dík patří určitě divácké kulise a mrzí nás, že jsme nevybojovali body pro ně. Panthers jsou a budou těžký soupeř pro všechny, hrajou moc pěkně a fyzicky nás předčili. Na góly se strašně nadřeme a soupeři je lacině darujeme. Doufám, že s novým rokem přijde i velká chuť vyhrávat. Krásné Vánoce všem a děkujeme ještě jednou všem v hale !!!"

Komentář trenéra hostí (Ladislav Hrma): "Musím pochválit domácí klub za skvělé utkání a atmosféru. To jsou zážitky, které si budeme pamatovat dlouho. Trochu nás "mrzí", že to nebylo více napínavé, aby to diváky více zatáhlo do utkání až do konce. Předvedli jsem dobrý výkon a opět s velkou produktivitou. I přes nějakou marodku jsme to zvládli a zakončili jsme rok 2021 výhrou. Děkujeme všem divákům a přejeme krásné svátky a vše nej do roku 2022."