Muži se dlouho trápili, oslabený Litvínov zlomili až ve třetí třetině

Možná až nečekaně těžký duel za sebou mají elitní muži. Ti doma nastoupili proti poslednímu Litvínovu, jenž navíc přijel pouze s deseti hráči do pole a přestože brzy vedli 4:1, Bivoj dokázal průběh zápasu srovnat a vytrvalou obranou doháněl panteří střelce k zoufalství. Vše se nakonec zlomilo až ve třetí části, kde svěřenci Ladislava Hrmy svému soupeři odskočili do nakonec sedmibrankového náskoku a zvítězili celkově 13:6.

Mužské Áčko zakončilo domácí víkendový maraton proti Litvínovu jednoznačnou výhrou, ta se ale nerodila snadno. Tým hlavního trenéra Ladislava Hrmy po porážce v přímém souboji o první místo z minulého týdne čekal tým z opačného pólu tabulky.

Hosté dorazili do Rudné v počtu deseti hráčů do pole a od začátku zápasu vsadili vše na totální defenzivu, přičemž čekali na chyby Panterů. Velmi brzy to bylo 4:1 pro domácí a nikdo už neočekával drama, naopak pořádnou střelnici ve stylu zápasu proti kouzelníkům. Bohužel se ale po několika velkých chybách dostali hosté zpět na vyrovnané skóre 4:4, které svítilo na rezervní tabuli po skončení první části.

Po přestávce se obraz hry nezměnil a domácí dále bušili do Bivoje, ale byly z toho "pouze" tři branky a tak i po druhé třetině nebylo utkání vůbec rozhodnuto. Jako by to bylo o víkendu pravidlem, tak se skoro na minutu přesně, jako o 24 hodin dříve, odehrál podobný scénář jako v zápase juniorů proti Spartě. Jen s tím rozdílem, že tentokrát se poslední pětiminutovka povedla Panterům, kteří ji vyhráli 5:0. Utrápená výhra, ale důležité tři body. Tak se dá krátce shrnout nedělní utkání.

Autor: Ladislav Hrma

Panthers Praha - Bivoj Litvínov 13:6 (4:4, 3:1, 6:1)  online

Střely na branku: 44:18
Diváci: 17
Nejlepší hráči: Petr Škoda - Zdeněk Fanta

Komentář trenéra domácích (Ladislav Hrma): "Zápas bez tempa, kde se projevilo, že není vůbec jednoduché hrát do postaveného bloku. Trvalo nám 50 minut, než jsme kluky přesvědčili, že to je především v jejich hlavách zápas rozhodnout. Nakonec se to podařilo. Děkujeme divákům, kteří přišli i v tuto pozdní hodinu kluky podpořit."

Komentář trenéra hostí (Tomáš Arazim): "Dnes jsme museli vsadit na pevnou obranu, bohužel se nám jí povedlo vyztužit až po 4.inkasovaném gólu. Ale protože jsme konečně dokázali potrestat pár chyb soupeře, živili jsme 50 minut naději na slušný výsledek. Pak došly síly. Děkuji všem hráčům za bojovnost."