OrkaPanthers
6:3(2:1,0:1,4:1)
so 5. 3. 2022 19:00 @ Nová MSH Mladá Boleslav, Národní liga, 3. kolo

Muži první matchball nevyužili, s Orkou padli 3:6

První možnost ukončení čtvrtfinálové série a postup o kolo dál Panteři nevyužili. Ve vyrovnané bitvě v Mladé Boleslavi sice s Orkou drželi krok a svého soupeře i přestříleli, nepovedená třetí třetina ale znamená první letošní porážku s tímto soupeřem a odložení oslav minimálně do neděle.

Staré otřepané pravidlo, že v play-off mohou rozhodovat přesilovky, se částečně potvrdilo i ve třetím utkání čtvrtfinále. Z prvních čtyř zásahů hned tři přišly právě v početní výhodě jednoho či druhého celku – Orka se dostala do vedení při trestu Lombina, Panteři pak srovnání z 0:2 na 2:2 docílili během toho, co na stejném místě odpočíval Špalek, respektive Richtr. Ve zbytku zápasu sice využití přesilovky už nepřišlo ani jednou, to ale neznamená, že by se nehrálo v rukavičkách – ba naopak, vyrovnaný stav přímo vybízel k ostrým soubojů a emoce plály na obou stranách.

Veselejší ale tentokrát byli domácí hráči, kteří Pantery ani jednou v celém utkání nepustili do vedení. Po zmiňovaném srovnání na 2:2 sice ve druhé třetině přišlo dlouhé čekání na třetí gól a nervozita byla patrná z obou stran, ani střelecká převaha ale svěřence Ladislava Hrmy nepustila do gólového náskoku.

Rozhodla tak až perioda závěrečná. Ta trochu připomínala i úvod zápasu, protože se velmi brzy prosadil Špalek, čímž dal domácím klid na hokejky, zkraje 49. minuty navíc náskok zvýšil Kramel. Panteři sice ještě dokázali korigovat krásným dělem kapitána Daňka, riskantnější pojetí hry se ale hostům nakonec nevyplatilo, protože do otevřené obrany vlétli Doutnáč s Kramelem a pojistili vedení Orky na konečných 6:3. Závěrečná hra bez brankáře pak přinesla už jen vyšší trest pro Škodu a napověděla tak, jak vyhecované může být nedělní čtvrté utkání, v němž se budou Panteři snažit proměnit druhý matchball.