22_1640941991.jpg
18_1640199804.png
39516_IMG-2784.jpg

Muži přetlačili Traverzu a stáhli ztrátu na první místo

Mužské Áčko se vrátilo na vítěznou vlnu a po triumfu nad Litvínovem uspělo i v dalším souboji s týmem z nižších pater tabulky. V Kunraticích i přes nepovedenou třetí část totiž přetlačilo mukařovskou Traverzu 6:3 a stáhlo náskok vedoucího Butchisu na jediný bod. Dojmy z utkání přibližuje čtveřice gladiátorů - David Kolář, Michal Sládek, Petr Kölbl a Vojtěch Wojnar.

David Kolář: "S Traverzou je to vždycky zápas se speciálním nábojem. Ta historická rivalita je sice už trochu minulostí, oba týmy se výrazně omladily, nicméně pořád jsou na obou stranách pamětníci bitev z play-off. Každopádně tentokráte jsme celý zápas tahali za delší kus provazu a soupeř se do šancí a ke gólům dostal až po našich chybách. Zasloužené vítězství. Rád bych ještě ocenil fair play gesto střídačky soupeře a popřál Tagu ať se jim daří směrem k play-off."

Michal Sládek: "První třetina se nesla v duchu opatrné hry a neproměňování šancí na obou stranách, naštěstí se nám podařilo jít do šatny s jednobrankovým náskokem a klidem v duši. V druhé části se hra začala, jak už bývá zvykem, přiostřovat. Do půlky zápasu se nám podařilo vstřelit dvě branky a to nás trošku ukolébalo. Soupeři jsme nabídli přesilovku, kterou bez váhání využil a dostal se tak do zápasu.

Ve třetí třetině přišla klasická bitva o každý metr hřiště a hráči Traverzy na nás hned od začátku pěkně vlétli. Naše neukázněnost přinesla zbytečná vyloučení, která mohou být proti takovému soupeři fatální. Traverze se ale nepovedlo strhnout zápas na svou stranu, velkou zásluhu na tom měl skvěle chytající Slavaťák, který Traverze nedovolil skórovat jinak než v početní výhodě či ve hře čtyř proti čtyřem a výrazně tak přispěl k naší výhře. Do příštích zápasů se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení a zlepšit koncovku. Určitě je na čem pracovat, ale tohle ubojované vítězství je pro nás velice cenné a může nás posunout správným směrem (přestože Traverza okupuje spodní příčky tabulky, je velice silným týmem se spoustou zkušených hráčů)."

Petr Kölbl: "Utkání proti Traverze bylo těžší, než jsme očekávali. Začátek byl strategickou bitvou, ale povedlo se nám otevřít skóre utkání, což bylo velmi důležité. Zápas se mohl zlomit v přesilovkách soupeře a hře 4 na 4 po našich výpadcích. Výkon nebyl úplně přesvědčivý a bude potřeba naši hru do play-off vypilovat."

Vojtěch Wojnar: "Ze začátku velice opatrné a vyrovnané utkání. Na konci první třetiny jsme dali důležitý gól, který nás nastartoval a ve druhé části jsme byli lepším týmem. Soupeře jsme ale dostali do zápasu zbytečnými přesilovkami, konec zápasu jsme si však pohlídali. V poslední desetiminutovce zachytal fantasticky náš gólman a podržel nás."

FAT PIPE Traverza Mukařov - Panthers Praha 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)  online

Střely na branku: 22:29
Diváci: 14
Nejlepší hráči: Jakub Kerzel - Michael Kočandrle

Komentář trenéra domácích (Martin Jirka): "Bojovný a vyrovnaný zápas po celých 60 minut. Chválím nasazení týmu v poslední třetině, bohužel na jednu třetinu se zápas nevyhrává. Alibismus do útoku nás stál dnes lepší výsledek. Děkuji pořadatelům, divákům a soupeřům za krásný nedělní večer."

Komentář trenéra hostů (Ladislav Hrma): "Nepodali jsem dobrý výkon, ale naštěstí to stačilo na tři body. Ve třetí třetině už jsme hlavami nebyli v zápase, důvody jsme si řekli a snad už se to nestane. Děkujeme Traverze za zápas i za fér gesta. Děkujeme pořadatelům za servis."