JaroměřPanthers
3:6(2:1,0:1,1:4)
so 18. 2. 2023 19:00 @ ASVA Jaroměř, Národní liga, 22. kolo

Muži přetlačili Jaroměř, na soupeře do čtvrtfinále čekají

Závěrečné představení v základní části se Panterům povedlo na jedničku – Jaroměř na jejím hřišti porazili 6:3, do play-off tak vinou shodného počtu bodů vstoupí z šestého místa.

Neoblíbený povrch v Jaroměři nabídl hned od začátku velmi vyrovnanou a napínavou bitvu, v níž ani jeden ze soků nedokázal toho druhého na delší čas zavřít v jeho pásmu a oba brankáři tak museli být v neustálé pozornosti. Více si jí zkraje první třetiny užil přeci jen domácí Veinfurter, který také jako první kapituloval, když ho v polovině osmé minuty překonal po pěkné nahrávce od Kölbla Škoda. Radost nicméně Panterům nevydržela dlouho, protože prakticky hned z následující akce srovnal Sucharda a dlouho to pak vypadalo, že vyrovnané skóre vydrží až do první pauzy – až minutu před koncem stejný hráč díky skvělému krosu překonal Kobzu podruhé a poslal tak domácí Sokoly do vedení.

Stejný hráč byl i u nejdůležitější akce druhé části, tentokrát ale v opačné roli – právě Suchardovo vyloučení nabídlo hostům jedinou přesilovku zápasu a ti ji využili beze zbytku, když skórovalo ostřílené duo Lombino – Pokorný. Jinak druhá část přinesla mírnou převahu Panthers, kteří na Veinfurtera vyslali několik zajímavých pokusů, domácí brankář je nicméně všechny pokryl a do třetí části se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Ta nabídla největší gólové vzrušení a nutno dodat, že jí Pražané zvládli skvěle. Opatrnou část hry rozsekl vedoucím gólem Žiška a byť Hofman záhy dokázal srovnat, s jaroměřskými góly to protentokrát bylo vše. Vedení hostům vrátil Mašát, všechny následné útoky Sokolů pak skončily buď na skvěle připravené obraně, nebo připraveném Kobzovi. Tlak domácích tak kýžený gól nepřinesl, naopak závěrečná hra v šesti přinesla dva zásahy na opačné straně – Panteři si tak z Jaroměře odvezli nesmírné cenné vítězství 6:3 a výtečně se tak naladili na blížící se play-off.

Do toho Pražané vstoupí už příští týden a mají jistotu, že to bude na hřišti soupeře – v minitabulce týmů s 39 získanými body totiž skončili až za Traverzou a Jaroměří a základní části tím pádem končí na šestém místě. Čtvrtfinálového protivníka jim tak přinese nedělní výběr soupeřů, který pro celky Národní ligy startuje v 19 hodin.