Muži přetlačili Butchis a v Poháru pokračují dál!

Třetí kolo poháru ČF nám přiřklo jako soupeře tým Butchis, který zatím do pohárových utkání nezasáhl a byl do třetího kola nasazen přímo. Pro všechny kluky i realizační tým je soupeř velice známý, protože se pravidelně potkávají dlouhodobě i v Národní lize. Vždy jsou to zápasy vyrovnané, které rozhodují maličkosti a jinak to nebylo ani v tomto zápase. Oba týmy svedly bitvu na nedávno skončeném turnaji Czech Open, které vyznělo v náš prospěch a i podle sázkových kanceláří byl favoritem tým domácích. Kluci navíc v ten samý den absolvovali minisoustředění jako zakončení letní přípravy.

Vraťme se nyní v čase. Je neděle 15:30 a kluci již v naší domácí hale pilně trénují rozehrávku standardních situací a přesilovou hru. Pak krátké rege a v 16:30 je již celý tým připraven na rozcvičku. Tribuny se také rychle plní, přestože si diváci na tyto halové akce po dlouhé době stále teprve zvykají. 17:30 už jsou oba týmy připraveny na úvodní buly a zápas začíná. Úvod utkání je opatrný, přesto máme trochu více ze hry, soupeř má nicméně kvalitní první lajnu a v ní Kubu Černého, který se nenechal dvakrát pobízet a už v páté minutě otevřel skóre ve prospěch hostujícího týmu. Když se o chvíli později prosadil znovu, nálada byla na bodu mrazu. S tím se nechtěl smířit Michal Sládek a proklestil cestu balónku až do sítě hostujícího gólmana. Hostující tým má ale ve svém středu hráče číslem 99, který o chvíli později zkompletoval hattrick. Opět u toho byla naše druhá lajna, která se nenechala zahanbit a po ukázkovém krosu a dobrém zakončení, opravila svůj účet na -2. Úspěšným střelcem byl Krůšek.

Skóre po první třetině 2:3 nevypadalo tak hrozivě, ale pokyny v šatně zněly jasně „pokud chcete vyhrát, musíte ubránit jejich první lajnu“. A to se začalo dařit. Nejdříve v polovině utkání po standardní situaci (které poctivě trénovala v odpoledních hodinách) srovnala lajna mladých pušek, konkrétně Tomáš Jančík. Pak si slovo vzala naše nejzkušenější lajna a po rychlé souhře srovnal své mířidla Pavel Daněk a otočil skóre v náš prospěch. Soupeř se s tímto výsledkem nechtěl smířit a v závěru druhé třetiny nás i našeho gólmana vystrašil dalekonosný pokus obránce Kaliny. Naštěstí tento pokus skončil několik centimetrů vedle naší branky.

Ve třetí třetině jsme již měli iniciativu na svých holích a soupeř poctivě bránil a čekal na nějaký ten brejk. Ten přišel velmi záhy a znovu u toho byla druhá lajna. Opět bylo srovnáno a začínalo se od nuly. Jenže my máme šikovné mladíky. Když napřáhl ke střele Wojnar a v cestě mu stál Jančík, od kterého se míček odrazil za záda bezmocného gólmana hostí, opět jsme radovali z vedení. Pak se opět vzchopila druhá lajna (už s novým žolíkem M. Mattesem) a J. Kšír upravil už na rozdíl dvou branek. Bohužel i nyní vydrželo skóre jen 4 (!) vteřiny, kdy soupeř se prosadil hned po buly. Stále jsme vedli a nehodlali jsme výsledek jen bránit. Druhá lajna povzbuzená úspěchem opět úřadovala, jen si prohodili role přihrávající se zakončujícím a náš náskok navýšil M. Mattes.

Ale to by nebyli Panteři, aby si závěr neudělali dramatický. Nejdříve nechali soupeře opět snížit na rozdíl jediné branky gólem, za který by se nemusel stydět ani Messi, Butchis pak navíc sáhl ke hře bez gólmana se šesti hráči v poli a i přes ohromný tlak nakonec o konečném výsledku rozhodl D. Kolář, který trefil odkrytou branku.

Co dodat na závěr. Zápas to byl opět infarktový se šťastným koncem pro nás. Premiéru si v oficiálním zápase za mužské áčko odbyl talentovaný junior Pepa Nový a také naše nová posila Vojta Wojnar, který si připsal i kanadský bod za nahrávku. Všichni kluci v tomto utkání ukázali, že jsou do sezóny připraveni výborně jak fyzicky tak i takticky a jsou schopni zvládat těžké zápasy. My se všichni již těšíme na dalšího soupeře a doufáme, že se nám dostane takové podpory od diváků, jakou nám připravili v tomto zápase - děkujeme.

Autor: Miloslav Mattes

Panthers Praha - Butchis 8:6 (2:3, 2:0, 4:3) online

Střely na branku: 29:24