Muži porazili Orku, tým U23 ale nestačil na Kralupy

Uplynulý víkend čekal naše mužské elitní týmy po jednom zápase a tentokrát na domácí půdě. Nejdříve jsme v sobotu přivítali houževnatého soupeře v Národní lize - Orku Čelákovice, v neděli jsme se pak podruhé za tento týden utkali s výběrem Kralup Wolves. Úspěšnost byla pouze poloviční.

Áčko sestřelilo Orku, hattrickem zazářili Lombino a Kočandrle

Ve druhém kole nás čekal soupeř ASK Orka Čelákovice, který tradičně okupuje nejvyšší příčky v lize, v letošní sezóně ale tento tým ztratil body hned v úvodu, když nestačil na tým Wizards v prodloužení. I tak jsme očekávali vyrovnané a svižné utkání - Orka patří k týmům, kteří vždy chtějí tvořit a hrají hezký florbal. Tomu sice začátek utkání neodpovídal a dal se nazvat „oťukávacím“, ale i přesto jsme měli více ze hry. V polovině první třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry a naše mladé pušky ji dokázali využít.

Od té doby se jazýček na vahách nakláněl jednoznačně na naši stranu a dalším úspěšným střelcem byl Kočandrle. Ještě do konce první třetiny ze stejného místa navýšil náš náskok Lombino. Ve druhé třetině nás přibrzdilo vyloučení, které jsme i s přispěním velkého štěstí dokázali ubránit, velmi rychle jsme se ale dostali zpět do tempa a polovině zápasu jsme vedli o tři branky - z úplně totožného místa svou druhou branku dal Lombino. A když jsme o chvíli později dokázali využít druhou početní výhodu (opět Kočandrle), odcházeli jsme do šaten s pohodlným náskokem čtyř branek.

Ve třetí třetině soupeři nezbývalo než hru otevřít a vrhnout všechny síly do útoku. To byla voda na náš mlýn a kluci se dokázali prosadit hned třikrát. Bohužel poté došlo zřejmě ke krátkému uspokojení a nekoncentrovanosti a soupeře jsme nechali prosadit během jedné minuty hned dvakrát. Ale i na tuto situaci jsme dokázali rychle zareagovat a usadili soupeře dalšími dvěma trefami, ze kterého se soupeř již nedokázal vzpamatovat. Musíme soupeři poděkovat za férové a velmi florbalové utkání a poděkovat musíme i divákům, kteří dorazili kluky podpořit.

Panthers Praha - ASK Orka Čelákovice 9:2 (2:0, 2:0, 5:2)  online

Střely na branku: 20:14
Diváci: 36
Nejlepší hráči: Michael Kočandrle – Jan Sedlák

Komentář trenéra domácích (Miloslav Mattes): "Po nezdaru v poháru a velmi bojovném minulém utkání jsme se opět vrátili k florbalu. Kluci dnes hráli výborně do obrany a soupeře nepouštěli do šancí a své příležitosti naopak velmi efektivně proměňovali. Pozitivní je i to, že se střelecky prosazují všechny lajny. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme jim hodně štěstí do dalších bojů."

Komentář trenéra hostů (Martin Bajer): "Stále se nám nedaří v produktivitě a děláme zbytečné fauly. To rozhodlo, že jsme po dvou třetinách prohrávali 4:0. V poslední části jsme hru moc otevřeli ve snaze dát gól, soupeř to ale dokázal trestat. Gratuluji domácím k zaslouženému jasnému vítězství."

Tým U23 nenašel recept na kralupskou defenzivu

Jen pár dní po vypadnutí v pohárovém souboji na kralupském hřišti se konalo vzájemné utkání i na ligové úrovní. Tentokrát ale vlci z Kralup přijeli na hřiště v Rudné, kde se jim postavil náš tým U23. Od začátku utkání bohužel pokračovalo trápení z Poháru. Hosté trestali každou chybu domácích a naopak domácí nedokázali najít recept na pevnou obranu hostů. Byla z toho tedy druhá zasloužená prohra s rivalem z Kralup. Náš mladý tým se určitě z chyb poučí a nabrané další cenné zkušenosti bude brát jako motivaci do další práce.

Panthers Praha B U23 - Kralupy Wolves 3:8 (0:2, 2:3, 1:3)  online

Střely na branku: 30:23
Diváci: 49
Nejlepší hráči: David Förster – Milan Kocián

Komentář trenéra domácích (Ladislav Hrma): "Asi budeme chtít po tomto týdnu smazat město Kralupy z mapy, ale bohužel zaslouženě soupeř oba zápasy vyhrál. Dnes jsme od začátku nebyli v utkání a už jsme se do toho nedostali. Soupeř trestal naše chyby a my jsme nedávali šance. Doufám, že to budou pro naše mladé hráče další cenné zkušenosti. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme klidnou cestu domů."

Komentář trenéra hostí (Filip Janouch): "S výkonem mužstva jako celku jsme spokojeni. Napříč tomu, že máme stále mezery, v rozehrávce jsme zvládnuli diktovat tempo zápasu a zaslouženě si odnášíme výhru."

Autor: Andrea Nováková, Ladislav Hrma