Slavia PlzeňPanthers
6:5(2:3,2:1,2:1)
ne 12. 11. 2023 18:00 @ Slavia VŠ Plzeň, Národní liga, 10. kolo

Muži poprvé padli, ve vyrovnané bitvě nestačili Plzni

Nedělní podvečer se nesl v duchu střetnutí dvou silných týmů z čela tabulky. Ještě před utkáním bylo jasné, že si nikdo nedá nic zadarmo a že se bude na co koukat.

Hned od začátku se hrálo ve vysokém tempu a nebyla nouze o střelecké šance. Podařilo se nám v první pětiminutovce skórovat hned dvakrát - nejprve Kšír našel Hrubého a poté Lombino proměnil trestní střílení. Ovšem soupeř se dostal ke střele z dálky, kterou díky clonícímu hráči náš gólman nemohl vidět. Opět první lajna soupeře se prosadila po dorážce skoro z nulového úhlu a během dalších pěti minut bylo srovnáno na 2:2. Do šatny na první pauzu jsme šli za příznivějšího stavu pro naše barvy díky Vavrouškovi, který si nikým nehlídaný naběhl po pravé straně a měl snadnou práci skórovat po milimetrové nahrávce od Wojnara. Ke konci první třetiny si oba celky ještě zahrály přesilové hry, ale nic z toho nebylo.

Druhou část jsme začali poměrně hekticky, jelikož jsme se mírně pozapomněli v šatně a stihli jsme to jen tak tak. Toho se však nezalekl Zelinka, který nás poslal opět do dvoubrankového vedení po jednoduché akci s názvem "přihraj a běž". Na málokterém hráči bylo vidět, že by mu docházely síly a tak se hrálo stále ve velkém tempu a mírně se přiostřovaly souboje. Uprostřed třetiny se soupeř prosadil dvakrát a opět tu bylo srovnání skóre na tabuli - nejdříve nepohlídaný výběh hráče od mantinelu a poté nešťastné střídání na naší straně.

Úvod třetí třetiny se více přiostřil než by měl, a proto seděli na trestných lavicích celkem hned tři hráči. Početní výhodu ani hru 4v4 nikdo nevyužil a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu. Plzeň se v polovině třetiny dostala poprvé v zápase do vedení po nešťastné teči clonícího hráče. Následnou přesilovou hru využívá Mašát střelou z tahu k zadní tyči, kde ještě číhal Zelinka na případnou dorážku. Ovšem tři minutky do konce třetiny se opět vedení ujímá Plzeň. Bohužel ani hra bez brankáře nepřinesla tížené ovoce a tak náš elitní mužský tým poprvé v této sezoně odchází po zápase bez bodu.

Autor: Andrea Nováková