Muži poprvé padli, ve šlágru kola nestačili na Butchis

V neděli v podvečer měla Národní liga na programu šlágr skupiny západ a to konkrétně mezi naším elitním družstvem mužů (coby lídrem tabulky) a týmem Butchis. Oba soupeři se mohli pyšnit neporazitelností v dosavadní sezóně, byť domácí ztratili jeden v bod v prodloužení s Wizards. Z tabulky je patrné, že oba týmy disponují obrovskou útočnou silou, což také potvrzovaly i poslední vzájemné zápasy v této sezóně, které byly vždy dramatické a počet vstřelených branek osciloval kolem čísla patnáct. Pro Butchis hrálo domácí prostředí v hale na Třebešíně, které určitě nepatří mezi naše oblíbené.

Začátek zápasu byl klasicky „oťukávací“ a hrálo se především ve středním pásmu. Úvodní seznamování s povrchem lépe vyšlo nám, když Krůšek prověřil gólmana domácích a s rychlou dorážkou přispěchal Kalous. Z vedení jsme ale neradovali dlouho, protože jen o patnáct vteřin později ukázal svou útočnou kvalitu Černý, lídr kanadského bodování celé soutěže. Během první třetiny se skóre již dále nepohnulo, přestože jsme zejména my vybojovali spoustu slibných příležitostí. Zejména druhá lajna s našimi mladými talenty prověřovala pravidelně připravenost domácího gólmana, bohužel ale bez úspěchu.

Do druhé třetiny jsme vstoupili koncentrovaně a hned na začátku se nám podařilo posunout skóre na naši stranu. Když jsme o chvíli později dostali výhodu přesilové hry, kdy obdržel 2 minuty za nesportovní chování známý bouřlivák Petr Novotný, který v týmu Butchis hostuje, naložila s tím naše první lajna výtečně a vedli jsme již o dvě branky. Domácí poté přidali a z toho pramenily i naše chyby. Když jsme jednu z těch chyb hasili na poslední chvíli, dostali domácí výhodu trestného střílení. Nenaložili s ním ale podle svých představ a pouze zvedli sebevědomí Honzy Slavaty v naší brance, byť právě tato disciplína nepatří mezi jeho silné stránky.

Bohužel chvíli poté jsme nechali hloupě vyloučit za nedovolenou vzdálenost při rozehrání standardní situace a tím se odstartovala naše černá dvouminutovka. Soupeř během této doby úplně otočil skóre ve svůj prospěch, ale naši kluci na tuto situaci dokázali reagovat. Brankové dostihy zastavila až siréna druhé třetiny a na světelné tabuli svítilo skóre 7:7. Kdo z diváků dorazil na tento zápas, musel se výborně bavit, ať již fandil domácím nebo hostům.

Do třetí třetiny naši kluci vstoupili vlažně a toho využili domácí, kteří posunuli skóre ve svůj prospěch. Naši kluci poté zvýšili útočné úsilí, které ale otevíralo okénka k rychlým protiútokům a i to dokázali domácí využít a odskočili až na rozdíl tří branek. Proto se trenéři rozhodli velmi brzy pro hru v šesti bez brankáře a to sice přineslo snížení na rozdíl dvou branek, to však už z naší strany bylo vše a naopak se ještě dvakrát prosadili domácí.

Škoda, že takových zápasů není v lize více, protože právě takové duely dokážou všechny účastníky posunout dále v jejich výkonnosti. Na úplný závěr je třeba ještě zmínit, že na tento zápas určitě nezapomene kapitán týmu Pavel Daněk, který zlomil v zápase obě své hokejky.

Děkujeme také divákům, kteří přišli kluky podpořit opravdu v hojné míře, a tento zápas je určitě musel bavit. Jen je škoda, že nebyli odměněni alespoň nějakým bodovým ziskem, který by byl určitě spravedlivější s ohledem na vývoj zápasu.

Autor: Miloslav Mattes

Butchis - Panthers Praha 12:8 (1:1, 6:6, 5:1)  online

Střely na branku: 32:32
Diváci: 130
Nejlepší hráči: Jakub Pecha - Michael Kočandrle

Komentář trenéra domácích (Jan Zahalka): "Fanklub defenzivního florbalu dnes zaplakal. Přestože jsme se do teď prezentovali velmi dobrou obranou, dnes jsme ukázali především útočnou sílu, kdy se vedení v zápase přelévalo z jedné strany na druhou. V prvních dvou třetinách jsme vyprodukovali příliš mnoho chyb, které soupeř trestal. Ve třetí třetině jsme si lepší kontrolou hry došli pro vybojované vítězství, proti velmi kvalitnímu soupeři."

Komentář trenéra hostí (Ladislav Hrma): "Dobré utkání, kterých bychom potřebovali v lize více. Bylo to vyrovnané utkání, které bavilo diváky. Pro nás bohužel bez body, ale máme díky tomu další motivaci se zlepšovat. Děkujeme soupeři za zápasu a divákům za podporu."