FbC PlzeňPanthers
5:3(1:0,2:2,2:1)
so 19. 3. 2022 19:15 @ MSH Plzeň II (Lokomotiva II), Národní liga, 3. kolo

Muži podruhé v semifinále neuspěli a jsou na hraně vyřazení

Do hodně nepříjemné situace se dostal elitní mužské družstvo Panthers, které po nepovedeném začátku nedokázalo ve 3. utkání semifinále dotáhnout plzeňský náskok a prohrálo 3:5. V neděli tak svěřence Ladislava Hrmy čeká bitva o vše – další porážka by totiž znamenala vyřazení.

Bitva v Plzni začala vlastně nejhůře jak mohla, protože hosté tu ztráceli už po necelých dvou minutách a domácí je navíc v úvodní periodě přestříleli. I přes zlepšený výkon v části druhé navíc dlouho nepřicházel kýžený střelecký úspěch, takže když krátce po polovině utkání přidával Horažďovský už třetí plzeňský zásah, na panteří straně stále svítila nula.

Až průběžný stav 0:3 přinesl první trefy také týmu z Radlic. Nejprve se prosadil agilní Waldhauser, následně z dorážky uspěl i Kolář a zdálo se, že třetí gól a tím pádem srovnání je jen otázkou času. Těsně před druhou sirénou ale přišlo klíčové vyloučení právě Waldhausera a byť si Plzeň větší část své přesilovky přenesla do závěrečné třetiny, dokázala jí velmi rychle zužitkovat a vnést na své hokejky zase trochu klidu.

Ten jim nakonec nevzala ani další kontaktní trefa z hole Kočandrleho, jenž zakončil krásnou hostující kombinaci, Plzeň totiž těsné vedení udržela až do samotného závěru, kde navíc při risku Panterů do prázdné brány neomylně zamířil Nový a rozhodl tak o tom, že třetí semifinále připadne modrobílé kombinaci. Panteři tak v neděli musí vyhrát a vrátit tak sérii zpět do Rudné, v opačném případě jim totiž končí sezona.