TraverzaPanthers
6:3(3:1,1:0,2:2)
so 19. 11. 2022 17:00 @ SH ZŠ Kunratice, Národní liga, 11. kolo

Muži padli s Traverzou, vyhořeli na skvělém Bínovi

Panteři po neúspěchu s Královým Dvorem zapsali druhou prohru v řadě – tentokrát v Kunraticích nestačili na Traverzu.

Přitom úvod utkání nevypadal tak, že by se na jeho konci měli radovat domácí. Panteři měli v úvodních minutách více ze hry, po parádní ráně Kölbla se i ujali vedení, zbytek třetiny se jim ale rozhodně nevyvedl podle představ. Hned záhy totiž nejprve srovnal Plášek, aby na něj dvěma brankami během necelé minuty navázali Chaloupka s Pudichem. Hosté sice kontrovali velkým množstvím střeleckých pokusů v nemalých šancích, vše nebezpečné nicméně polapil skvělý Bína, jemuž při druhé gólovce Kölbla navíc pomohla i tyč.

Ve druhé části se sice střelecká aktivita obrátila ve prospěch Traverzy, která hned v jejím začátku taktéž zazvonila na brankovou konstrukci, snaha se ale hostujícím hráčům rozhodně upřít nedala. CO ale naplat snaha, když všechny vaše pokusy končí buď těsně před závěrečnou fází, nebo na skvělém Bínovi, navíc když pár minut před druhou sirénou po nevyužité velké šanci ihned inkasujete. Panteři tedy do závěrečné periody šli se ztrátou 1:4 a vidinou pořádné dřiny, pokud chtěli nepříznivě se vyvíjející utkání nějakým způsobem otočit.

Svěřenci Jaroslava Jelínka a Patrika Míky nicméně příslovečnou flintu do žita zatím nehodili a byť to v brzkých fázích (nakonec) závěrečné periody stále trochu drhlo, po pár minutách se začalo v potemnělé kunratické škole vířit v prachu něco, co trenéři mnoha sportovních oddílů komentují slovy „cítím ve vzduchu gól“. A i tentokrát by měli pravdu, neboť na konci 49. minuty vykřesal jiskřičku naděje Wojnar. Hned záhy navíc při Schubertově vyloučení na rozdíl jediné branky snížil Žiška a necelá čtyřicítka fanoušků si pomalu chystala hnací nástroje na závěrečnou desetiminutovku.

V ní se opět projevil faktor Bína, který v důležitých momentech podržel své spoluhráče a vrátil jim tolik potřebný klid na hokejce i v hlavě. Ti tak mohli využít otevřenějších vrátek hostující defenzivy, jíž se prosmýkl Syrovátko společně s Fialou a druhý jmenovaný překonal Buzíka popáté. Panteři už pak museli hrát vabank a tedy i bez brankáře, risk se jim nicméně nevyplatil, osm vteřin před koncem navíc na konečných 6:3 do prázdné klece upravil Chaloupka a zajistil tak hostům druhý zápas v řadě, z něhož si neodnesli Panteři ani bod.