PanthersFbC HK
2:8(0:5,1:0,1:3)
so 8. 10. 2022 18:30 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 5. kolo

Muži padli s nováčkem, Hradec rozhodl už v první třetině

Mužské Áčko po delší době poznalo chuť porážky – v domácí bitvě s Hradcem Králové litovali zejména nepovedené první části, v níž pětkrát inkasovali a ztrátu už následně nedokázali dohnat.

Právě první třetina byla, co se vývoje utkání týče, naprosto klíčová. Zatímco ve zbylých dvou byla hra velmi vyrovnaná a do šancí se průběžně dostávaly oba celky, úvodní dějství vyznělo jednoznačně pro hosty, kteří si postupně došli pro vedení 5:0 a velký klid na hokejky do zbytku bitvy. Hodně jim v tom pomohly i přesilové hry – tu po faulu Navrátila zužitkoval Kašpar, vyloučený Škoda se pak stihl na hrací plochu vrátit po uplynutí hrací doby, brzkému gólu ale nezabránil. Hradecké tresty naopak zůstaly z domácí strany nevyužity.

Jak už bylo řečeno, zbytek zápasu byl ale o něčem jiném. Panteři ve druhé třetině vyrovnali hru a v té třetí byli snad i lepším týmem, hosté ale zároveň zkušeně drželi nabytý náskok a nakonec povolili jen dvojitou korekci skóre – o tu první se postaral téměř přesně v polovině duelu Navrátil, jenž tak odčinil svůj trest z první třetiny a v tu chvíli snižoval na 1:5. Další trefy ale dlouho nepřibývali a fanoušci se tak kontaktní branky nedočkali.

Hradec navíc přežil všechny panteří velké šance z předposlední desetiminutovky základní hrací doby a krátce po překročení hranice 52. minuty dvěma góly pojistil své vítězství. Domácí sice svého soka v této fázi zápasu přestříleli, orazítkovali i břevno a nakonec zásluhou Hrubého ještě jednou korigovali nepříznivý výsledek, to ale bylo z jejich strany vše a branka do Buzíkovy sítě 14 sekund před koncem už byla jen definitivní hřebíčkem do rakve – Pražané doma padli 2:8.