Související zápas

Panthers Praha
BenešovPanthers
5:7(3:2,2:2,0:3)
ne 13. 2. 2022 16:00 @ SH Bystřice, Národní liga, 21. kolo
20_1640940998.jpg
2077_20220216_115448.jpg

Muži otočili těžký duel v Benešově

Mužské Áčko se v neděli odpoledne vydalo do neoblíbené haly v Bystřici, kde hrají svá domácí utkání hráči z Benešova. Čekal na ně předposlední zápas základní části, kde jsme byli papírovým favoritem.

Už po příjezdu bylo jasné, že se hráčům nebude hrát dobře - parkety, málo prostoru za mantinelem, odraz z oken od země, kdy toho moc golman neviděl.

Skóre otevřel soupeř při své přesilové hře po faulu Kočandrleho střelou z dálky od mantinelu. Naše střelecké pokusy skončily buď mimo hřiště, nebo se odrazily od golmana. Ani početní převaha se nám nepodařila využít. Však těsně po skončení benešovského trestu se prosazuje Kolář a jak znělo ze střídačky "typická koláčovina". Poté se prosadil opět Benešov, to ale nebylo uznáno. Zmatku využil Wojnar, který byl vyslán od Kočandrleho do brejku a jak se říká "nedáš, dostaneš". Bohužel špatně rozebraní hráči na vlastní polovině a volný benešovský Šimek, který zakončuje zpoza branky. Ke konci první periody se ještě prosadil benešovský Poláček.

Úvod druhé části se nesl opět v režii oslabení na naší straně, soupeř toho znovu využil. Krásnou florbalovou akci ale předvedlo duo Pokorný - Waldhauser, ťukec sem a tam a následně dopravení balonku za zády benešovského golmana. Tlak našeho týmu se v druhé části utkání navýšil, čehož využil důrazný Krůšek a stav utkání na tabuli srovnal. Bohužel opět se prosadil nepohlídaný benešovský Šimek a soupeř šel zase do vedení.

Závěrečná perioda základní části započala početní převahou pro naše barvy. Ke smůle našeho týmu opět nevyužitá, ale znovu těsně po skončení jsme dokázali prospat kulatý nesmysl za záda golmana. Třetí třetinu jsme se přestali bát hrát více na míčku, uklidnili jsme se na hokejkách a začali více střílet, což mělo tížený efekt po střelách Walhausera a Chochlovského.

Utkání to nebylo vůbec jednoduché, takže je třeba si vážit tří bodů do týmové tabulky a v dalších utkáních se vyvarovat zbytečných chyb.

Autor: Andrea Nováková