FbC PlzeňPanthers
4:6(1:3,1:2,2:1)
ne 20. 3. 2022 17:45 @ MSH Plzeň (Lokomotiva), Národní liga, 4. kolo

Muži odvrátili konec sezony a vrátili sérii do Rudné!

V nejtěžším momentu dosavadní sezony Panteři uspěli. V Plzni nutně potřebovali vyhrát, aby udrželi své finálové ambice při životě, což se jim díky dobrému týmovému výkonu podařilo a výsledek 6:4 znamená jediné – semifinálovou sérii rozhodne úterní pátý zápas!

Velký rozdíl oproti sobotnímu duelu ukázal už úvod čtvrtého semifinále. Zatímco o pár hodin dříve nechali Panteři svého soupeře brzy odskočit, tentokrát se do vedení dostali sami po povedené akci Kočandrleho. Skvělou první třetinu navíc podpořila přesilovková trefa Pokorného a na 3:0 zvyšoval po geniální nahrávce Lombina půl minuty před sirénou Sládek, gólu do šatny se nicméně dočkali i domácí, když pouhé čtyři vteřiny před pauzou dorazil Nový ránu Faitenhanzla.

S druhou třetinou se na halu Lokomotiva začaly vkrádat také čím dál silnější emoce, v nichž byli nejvíce vidět domácí Malý a tradiční hecíř hostů Lombino. Ten mohl mít té radosti opět o něco více, neboť se Panteři znovu prosadili už po pár desítkách vteřin a opět to bylo z přesilovky, když v sobotu téměř neprůstřelného Bezděka nachytal a bližší tyči Waldhauser. Vysoký pressink pak přinesl ještě zásah Petráka a po přežitém oslabení to už s vyhlídkami Pražanů začalo vypadat velmi nadějně. Naději do žil domácích florbalistů ale dokázal vlít gólem Malý, jenž se chvíli před sirénou nechal i přes své hlasité protesty vyloučit, tuto přesilovku už ale Panteři využít nedokázali.

Až v hodně emotivní třetí třetině, která všemi parametry splňovala zápas hodný semifinále play-off, přišel kýžený šestý gól červený. Postaral se o něj trochu kuriózně Kölbl, jenž ve vlastním oslabení zůstal otřesený na útočné polovině po nevybíravém zákroku jednoho z domácích hráčů, než se ale stihl vrátit do obrany, našel ho dlouhým pasem Vavroušek a hostující sedmačtyřicítka snad i očima nakonec z brejku dotlačila míček za Bezděka. Ještě předtím navíc Panteři přežili plzeňské trestné střílení, jež Malý nasměroval pouze do tyčky Hruškovy klece.

Nájezdy nakonec byly k vidění a oba na straně Plzně, při tom druhém ale domácí taktéž neuspěli a tentokrát už to nebylo vinou zásahu brankové konstrukce, nýbrž skvělým zákrokem Hrušky, který vystihl Täuberův blafák. Domácí se tak uchýlili k maximálnímu riziku v podobě hry bez brankáře, v níž utkání dvěma góly Brabce notně zdramatizovali, sami si ale úplný závěr zkomplikovali vlastním vyloučením a nakonec tak i přes značnou střeleckou převahu padli 4:6.

Semifinálová série se tak za stavu 2:2 přesouvá zpět do Rudné, kde už v úterý v 19:00 rozehrají Panteři s Plzní závěrečnou bitvu, jež definitivně rozhodne o tom, kdo postoupí do finále a pro koho naopak letošní skončí. Buďte s námi u toho a pomozte Pantrům k vytouženému postupu do finále!