Muži nezvládli kralupské drama a v Poháru končí

Mužský A - tým vyrazil ke 4. kolu Poháru na vyhlášené hřiště v Kralupech, kde se s domácími Wolves po vyrovnané první třetině v jednu chvíli dostali už do tříbrankové ztráty. Tu se jim díky dlouhé hře bez brankáře podařilo smazat a průběh utkání vyrovnat, minutu před koncem se nicméně Panterům nepodařilo uhlídat si brejk soupeře a i přes závěrečný tlak tak nakonec padli 7:8.

Muži vstoupili do utkání v Kralupech v lehce obměněné sestavě a byť byli zkraje zápasu o něco aktivnější, byli to právě oni, kdo inkasoval jako první - rozehrávku v přesilové hře vystihl domácí snajpr Jan Řehák. A byť jeho radost trvala jen půl minuty, po níž srovnal z dorážky David Kolář, znovu dokázal Kralupům vrátit vedení a opět ze samostatného úniku, jenž zakončil těsně k tyči.

A zatímco domácí hráli s obrovskou chutí a zápalem, Panteři se prakticky po celý zápas nedokázali vyrovnat s dosti netradičními rozměry hřiště a do velkých šancí se dostávali jen zřídka. O to cennější byl fakt, že se nakonec do kabin přeci jen odcházelo za vyrovnaného stavu, jehož s přispěním několika odrazů docílil hostující kapitán Patrik Míka. Alespoň malou útěchou pak jemu i jeho spoluhráčům mohl být fakt, že vysoké množství osobních soubojů se odráželo i na množství domácích oslabení a tím pádem i početních výhod pro Pražany - jednu takovou si Panteři zahráli i zkraje druhé třetiny a když už to vypadalo, že se hříšník Kozel vrátí na hřiště po celých dvou minutách, těsně před koncem jeho trestu poslal poprvé v zápase Tomáš Mánek červeně oděné do vedení.

To Panterům vlilo i novou krev do žil a začali hrozit více než domácí, které ale naopak krátce po polovině utkání nakopli hlasití fanoušci a i jejich zásluhou se skóre měnilo ještě třikrát - nejprve po zbytečném námazu srovnal Adam Kozel, následně i přes urputnou snahu jinak skvěle chytajícího Slavaty zvrátil stav ve prospěch Wolves Kristián Malík a hrůznou čtyřminutovku po další zbytečně překombinované rozehrávce završil opět Kristián Malík.

Třetí část přinesla obrovské drama a sedm branek

Panteři tak do třetí třetiny vstupovali za stavu 3:5, už úvod závěrečného dějství ale naznačil, že se s výsledkem rozhodně smířit nechtějí - trvalo jen 19 vteřin, než z úhlu snížil hodně agilní Marco Lombino. Celkově byla třetí část úplně o něčem jiném, než její dva předchůdci - oba týmy nechaly na hřišti všechno a i díky výborné kulise mělo dění v kralupské hale opravdové grády. A ku radosti příznivců bílých svršků padaly i další góly - o ten první se z dorážky v přesilové hře postaral Petr Husťák, v další přesilové hře pak na 7:4 z pohledu domácích zvýšil hattrickem Jan Řehák. Od další pohromy navíc uchránil svěřence Ladislava Hrmy Slavata a jeho zázračný zákrok na brankové čáře, při němž strážce panteří svatyně neuvěřitelným rozštěpem zlikvidoval přečíslení dvou na nikoho.

Už pět minut před koncem tak musel přijít risk v podobě hry bez brankáře, který ale Panterům vyšel na jedničku - hlavní postavou poslední pětiminutovky se stal Marco Lombino, který nejprve po lehce kontroverzní rozehrávce nabil Davidu Kolářovi do prázdné brány, následně pak stejnou pozici připravil i Pavlu Daňkovi a sám pak už při vyrovnaném počtu hráčů tři minuty před sirénou dokončil panteří zmrtvýchvstání a srovnal na 7:7.

Bláznivý závěr ještě nicméně neřekl své poslední slovo - ve chvíli, kdy už to vypadalo, že se oba týmy spokojí s remízou a nechají utkání dojít až do nájezdů, přišla v pořadí už několikátá chyba v panteří rozehrávce a s ní i rozhodující brejk. V něm si Petr Husťák dokázal v náročném osobním souboji poradit s hodně dotěrným Lombinem a i přes faul ten večer nejproduktivnějšího Pantera se dostal až do zakončení, v němž překonal bezmocného Slavatu a 72 sekund před koncem téměř vyhodil kralupskou halu ze základů.

Hostům už nepomohl ani závěrečný tlak, v němž je pevná obrana Wolves prakticky nepustila do zakončení a ve čtvrtém kole Poháru tak padli 7:8 a s letošním ročníkem soutěže se loučí.

Kralupy Wolves - Panthers Praha 8:7 (2:2, 3:1, 3:4) online | fotogalerie

Střely na branku: 29:28
Diváci: 58
Nejlepší hráči: Petr Husťák - David Kolář

Komentář trenéra domácích (Vladislav Kučera): "Děkujeme hráčům z Panthers za skvělý zápas. Naši kluci podali heroický výkon a zaslouženě postupují do dalšího kola. Diváci vytvořili suprovou atmosféru a byli naším dalším hráčem v poli. Panterům přejeme šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostí (Ladislav Hrma): "Neodehráli jsme dobré utkání, které jsme doslova domácím darovali. Gratulujeme soupeři k zaslouženému postupu do dalšího kola. Děkujeme domácím fanouškům za dobrou atmosféru a pořadatelům za dobrý servis. Našim fanouškům se omlouváme za špatný výkon."