OrkaPanthers
5:6 po prodl.(0:4,2:1,3:0)
ne 2. 10. 2022 18:00 @ SH Čakovice, Národní liga, 4. kolo

Muži nevyužili čtyřbrankové vedení, Orku porazili až v prodloužení

O ztraceném bodu můžeme mluvit při popisu 4. kola Národní ligy – Panteři v něm vedli nad Orkou už 4:0 a následně i 5:1, v Čakovicích ale uspěli až po prodloužení.

Kdyby se hrálo jen prvních dvacet minut, Panteři by slavili poklidnou výhru a brankář Buzík navíc první nulu v sezoně. Národní liga nicméně přikazuje čas trojnásobný a proto mohl čtyřbrankový náskok, který si svěřenci Jaroslava Jelínka a Patrika Míky v první třetině vydobyli, postupně vzít za své. Přitom právě úvod zápasu vypadal, minimálně co se produktivity týče, jako jednoznačná záležitost – hosté ze sedmi střeleckých pokusů využili ke skórování hned čtyři, dvakrát se přitom prosadil důrazný Mašát a do šatny se tak odcházelo za přesvědčivého stavu 0:4.

Obraz hry se ve druhé třetině příliš nezměnil, změna na výkonu obou celků ale znát byla – Orce hodně pomohla branka už po půl minutě a postupně se začínala dostávat do čím dál většího tempa, naopak Panteři se vedením nechali trochu ukolébat a byť po přečkání Navrátilova trestu znovu zvýšil Lombino, nechávali domácím stále příliš prostoru. Druhou brankou navíc pět minut před pauzou přidal z dorážky Špalek a zápas tedy i do závěrečné dvacetiminutovky zůstával otevřený.

To se v jejím průběhu navíc potvrdilo a hostující družstvo postupně ztratilo svůj náskok. Velkou roli v tom hrála vyloučení – zatímco tresty Čápa, Špalka a Martinka zůstaly nevyužity, Orka z obou nabídnutých přesilovek vytěžila maximum a když k tomu připočteme trefu Zadáka, je z toho výsledek 5:5. Ten ještě v samotném závěru mohli hosté zvrátit znovu ve svůj prospěch, ale jak už bylo řečeno, Martinek se z trestné lavice vrátil až po uplynutí zákonem dané lhůty.

Domácí navíc v prodloužení většinu času nepůjčili soupeři balon a ve formátu tří proti třem hosty točili na jejich polovině. Hodně se v této fázi hry blýsknul Buzík, který pochytal několik velkých šancí a zadělal tak na druhý bod – na konci 65. minuty totiž domácí chybovali v rozehrávce a vyslali směrem vpřed osamoceného Hudce s Vavrouškem, kteří situaci dvou na nikoho vyřešili na jedničku a přisoudili tak vítězství v nastavení Panterům.