PanthersOrka
6:9(3:2,2:2,1:5)
so 10. 12. 2022 16:30 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 14. kolo

Muži nadějný vývoj nedotáhli, Orka jim utekla v závěru

Přes čtyřicet minut drželi muži velkou naději na ukončení šňůry porážek – vše ale překazila závěrečná třetina, v níž jim Orka nasázela pět branek a vývoj skóre otočila.

Panteři oproti původním plánům do zápasu naskočili bez navrátilce Lukáše Pokorného, kterému hostování v České Lípě oficiálně končí až v neděli 11. prosince. I bez nejproduktivnějšího hráče klubové historie ale měli domácí v úvodní třetině více ze hry než soupeř – druhý celek Národní ligy dokázali nejen přestřílet, ale také nad ním držet hubené jednogólové vedení, o které se hned dvěma body postaral junior Tomáš Kačer, pro nějž to byly první bodové úspěchy ve třetí nejvyšší mužské soutěži. Kromě něj a stejně produktivního Žišky trápila Orku hlavně dvojice Wojnar – Vavroušek která kromě jednoho gólu zaznamenala ještě několik dalších velkých šancí, s nimiž si dokázal poradit Žáček.

Právě první jmenovaný pak zkraje druhé třetiny zvyšoval na 4:2, dva vydřené hostující zásahy nicméně záhy vrátily skóre na smírnou hodnotu. Kromě vyrovnání na výsledkové tabuli se navíc na hřišti notně přiostřilo, nějaký velký vliv na počet vyloučených to ale nemělo. Domácí si navíc v polovině 37. minuty vzali vedení zpět díky perfektnímu brejku Žišky, další góly pak svými zákroky zachránili Žáček s Kobzou.

Možná klíčovým momentem se nakonec stala 35. vteřina třetí části – v ní Vavroušek po další pěkné souhře s Wojnarem nastřelil pouze horní tyč, místo navýšení domácího vedení tak přišla odpověď v podobě úspěšné dorážky Zoufalého, na nějž navázali nejprve v přesilovce Kramel a následně až překvapivě snadným průnikem Korych, kteří tak společnými silami poslali hostující mančaft do vedení 7:5. Panterům sice jiskru naděje vykřesal fantastickým vikýřem Daněk, ještě než ale stihl se svými spoluhráči doslavit, onu jiskru uhasil o 11 sekund později Seibert. Závěrečná hra bez brankáře navíc přinesla pouze definitivní pojistku z hole Kramela a panteří série neúspěchů tak pokračuje pátou prohrou v řadě, tentokrát poměrem 6:9.