Související zápas

Panthers Praha
PanthersPísek
6:5(1:2,2:1,3:2)
ne 18. 2. 2024 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 22. kolo
24_20230911_132022.jpg
2668_20240219_160043.jpg

Muži na závěr přetlačili Písek, do čtvrtfinále si vybrali Milevsko

Závěrečné utkání základní části Národní ligy zvládli Panteři na jedničku. V domácím prostředí sice proti nováčkovi z Písku museli dotahovat, výhra 6:5 ale znamená konečné druhé místo a možnost výběru soupeře do čtvrtfinále – tím se stal druhý letošní nováček, Milevsko.

Písečtí florbalisté přijeli do Rudné s jasným cílem – získat minimálně dva body, které by je posunuly na příčky zajišťující play-off. Panteři naopak mohli naposledy využít případného zaváhání Plzně, která však nakonec čelo tabulky udržela, byť v Benešově musela otáčet ztrátu 0:4. A motivace hostů byla od začátku znát – jako první se sice do šance dostal Vavroušek, jenž orazítkoval břevno, už zkraje sedmé minuty šli nicméně bíle odění do vedení po krásné ráně Prčíka.

Domácí se snažili kontrovat kombinačně a po dalších pěti minutách se díky Wojnarovi dočkali vyrovnání, do kabin ale stejně šli šťastnější hosté. Těm vrátil vedení Šanda, i nadále pak měli domácí se soupeřovým napadáním problémy a několikrát se stalo, že byli nováčkem soutěže zamknuti na vlastní polovině. Hned zkraje druhé části navíc inkasovali potřetí, tentokrát při signalizované výhodě, jíž v branku proměnil Kolínský.

To bylo zároveň naposledy, kdy si mohli Písečtí užít dvoubrankového náskoku. Hra se totiž začala postupně otáčet ve prospěch papírového favorita, který navíc hned záhy korigoval standardkou, pohotově zakončenou Daňkem. Domácí navíc měli k dispozici i první přesilovku, v níž si vypracovali zajímavý tlak, střely ale orazítkovaly povětšinou jen dobře bránící čtveřici. Tlak Panthers nicméně pokračoval i nadále až do té doby, kdy se zkrátka stal neudržitelným – v tomto případě to hosté vydrželi do 36. minuty, v níž čísla na ukazateli skóre na druhý pokus srovnal kapitán Hudec. V závěru druhé periody ještě pykal za hrubost Jančík, Písku se nicméně početní výhodu zužitkovat taktéž nepodařilo.

Závěrečný tlak Písku nestačil, dvěma góly rozhodl Mašát

O osudu utkání tak rozhodla až závěrečná perioda, do níž Panteři nastoupili skvěle – v její úvodní pětiminutovce se poprvé dokázali dostat do vedení, dvoubrankový náskok jim z podobných brejkových situací vystřelili Mašát s Lombinem. Jihočeši reagovali time-outem, po němž z pravé strany pěknou ranou do šibenice snížil Cigánek, srovnat pak mohli hosté v další přesilovce, naložili s ní ale podobně jako s tou předchozí. Hned po jejím skončení navíc neuhlídali mrštného Škodu, který po parádní akci našel nekrytého Mašáta a ten z osy hřiště napravil své předchozí vyloučení.

Za stavu 6:4 pro Panthers ještě hned po buly korigoval skóre Králík, jenž chytře uzmul balonek Vavrouškovi a nedal Kobzovi šanci, ani závěrečný tlak a dlouhá hra v poměru šesti proti čtyřem ale Písku kýžené vyrovnání nepřinesla. Domácí tak třemi body potvrdili své konečné místo, hosté naopak zůstali těsně od hranou play-off. V něm se už následující víkend odehrají první utkání čtvrtfinálové série, Panteři si do té své jako soupeře vybrali celkově osmé Milevsko. Přesné termíny a časy jednotlivých duelů přineseme v následujících dnech, nezapomeňte sledovat naše sociální sítě a klubový web!

Autor: Tomáš Pauček