PanthersNáchod
7:2(1:0,1:0,5:2)
so 7. 1. 2023 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 16. kolo

Muži mají první novoroční výhru, proti Náchodu rozhodla závěrečná kanonáda

První vítězství v roce 2023 se nerodilo lehce, muži ale parádní smrští ve třetí třetině zlomili odpor houževnatého Náchoda a zápas ovládli poměrem 7:2.

První dvě třetiny nabídly velmi vyrovnanou a opatrnou hru, v níž se nějakého bláznivého dobývání jedné či druhé klece fanoušci rozhodně nedostali – po 40 minutách měli oba brankáři stále pouze kolem desítky úspěšných zákroků, kapitulovat museli navíc jen dvakrát a v obou případech se této úlohy zhostil strážce hostující svatyně. Ten nejprve nestačil zkraje deváté minuty na kombinaci Mašáta s Navrátilem, těsně před druhou sirénou pak nezachytil ani právě Navrátila, který tak přidal svůj druhý bod v zápase.

Kromě těchto gólových situací můžeme vypíchnout snad jen tyčku Grulicha, jenž mohl v polovině první třetiny srovnat skóre, a několik nepříjemných vyloučení domácí eskadry, která si tak sama přitěžovala v cestě za tolik vytouženými body.

Třetí část ale přinesla zcela opačnou podívanou. Vše začalo vyloučením hostujícího Vláška, při němž ale Panteři nedokázali Skalického patřičně ohrozit, naopak krátce po skončení přesilovky sami poprvé inkasovali, když Buzíkovo kouzlo konečně prolomil Jakubský. Asi zlomový moment celého utkání pak přišel mezi 48. a 51. minutou. V tomto období nejprve Miškovského vyloučení využil Mašát, krátce na to pak byl vyloučen Chochlovský a síť se znovu rozvlnila po úspěšném zásahu, tentokrát ale překvapivě na hostující straně – ve vlastním oslabení prchli soupeři Vavroušek se Škodou a první jmenovaný upravil na 4:1.

Hosté pak sice pohrdli nařízeným nájezdem, ještě jednou ale přeci jen dokázali zásluhou Miškovského kontrovat. Následná hra na otevřenou obranu se jim ale hrubě nevyplatila – domácí v rozmezí 80 sekund dvakrát skórovali a Náchod nezachránil ani oddechový čas, po němž byl navíc vyloučen Čečetka a z trestné lavice se poroučel devět sekund před koncem, když definitivní tečku za povedeným výkonem přidal Kölbl. Panteři tak v souboji tabulkových sousedů vyhráli 7:2 a kalendářní rok 2023 začali tím nejlepším možným způsobem.