Muži končí ve čtvrtfinále, stopku jim vystavil, stejně jako vloni, Mukařov

Áčko mužů má jako první po sezoně a zahajuje dovolenou. Po čtyřech zápasech čtvrtfinálové série mezi 4. a 5. týmem tabulky, který svedl proti sobě dva loňské semifinalisty, je stav 1:3 na zápasy a stejně tak, jako vloni, postupuje zkušenější a kvalitnější tým, který je známý pod přezdívkou Traverza. Nutno dodat, že letos o něco více zaslouženěji, než v loňské sezoně, kdy se po vyrovnaných bitvách rozhodovalo až v pátém zápase. Naši borci bohužel neměli letos takovou formu, kvalitní a stabilní výkony, jako v loňské - premiérové sezoně v Národní lize a na obhájce titulu to mohlo stačit jen při konstelaci mnoha faktorů.

Sobotní zápas jsme nezačali dobře a brzy jsme prohrávali po chybách 2:0, ale pak přišlo nešťastný souboj našeho mladého slušňáka Zbyňka Tomišky s Tomášem Vaculíkem, kdy ale nejspíše ani jeden o druhém nevěděli. Druhý jmenovaný odcházel s bolavou sanicí, první s pětiminutovým trestem, který byl pro nás příliš tvrdý a domácím přišel vhod, protože jej hned 4x využili a slovy klasika bylo po zápase. Za stavu 6:0 před polovinou zápasu se opravdu nedá dělat nic, než přijít s nějakým hrdinstvím. Za velmi špatný konec to vzal Matěj Lubenský, který byl trenéry vpuštěn na hřiště, aby hru oživil a svojí natěšeností do hry pak hned při prvním a nakonec i posledním střídání málem umrtvil v rohu dobráka Tomáše Slámu. Traverza přesilovkou nepohrdla a stanovila novou míru hrdinství na 7:0. A abychom už konečně začali, inspirovali se námi a nechali se v krátkém čase dvakrát vyloučit a my jsme při hře 5 na 3 konečně protrápili k prvnímu gólu a hned na to z normální přesilovky snížili na 7:2 a když pak na sklonku druhé části snížil kapitán Kolář na 7:3, donutili jsme soupeře vzít si čas na rozmyšlenou a třetinu jsme prohráli jen o gól, což byl za daných okolností úspěch dne. Hrdinství tím ale skončilo, protože další přesilovky jsme již nevyužili, místo toho jsme se nechali nachytat, když jsme útočili v pěti klucích a bránit jsme nemohli stihnout. Prašivé góly nám moc nepadají, na všechny se strašně nadřeme, ale povedlo se to svátečnímu střelci Péťovi Kölblovi, který překonal Bínu po házenkářsku no a zbytek zápasu se pak už dohrál a konečné skóre se ustavilo na poměru 11:5.

3. utkání čtvrtfinále play-off Národní ligy: TJ Sokol Mukařov - Panthers Praha 11:5 (3:0, 4:3, 4:2) online | stream Poměr střel 32:29 Poměr vyloučení 5:3 + Tomiška 5 minut, využití 6:2 Počet diváků: 51

Komentář trenéra domácích (Marek Chlumský): "Dnes rozhodl zápas nestandardní počet hráčů na hřišti. Diváci díky tomu mohli vidět přestřelku a zítra se mohou těšit na další kvalitní utkání ze strany Traverzy. Těšíme se na diváckou podporu i zítra. Uvidíme se zítra ve 14:30 na Děkance."

Komentář asistenta trenéra hostů (Štěpán Weber): "No dneska nám nepřálo štěstí, kdyby ano, tak to nemusel být takový příděl, ale na výhru to dnes nebylo ani s největším hrdinstvím. Spustíme program celoživotního vzdělávání, abychom se konečně poučili a nehráli půl třetiny v oslabení. Zítra to bude lepší. Díky všem za zápas!"

Takže sobotní hrdinství nevyšlo a byl tedy poslední pokus se o něj pokusit a navázat na to nejlepší, co v nás je. Odehrálo se utkání ve velmi vysokém tempu a s nasazením a pěknými akcemi na obou stranách a byl to náš tým, kdo byl aktivnější, důraznější, možná i lepší a chvályhodně disciplinovaný a odměnou nám bylo, sic hubené, ale pro nás cenné a bohužel i nezvyklé vedení 0:2, jenže ještě do konce třetiny jsme opět chybou pomohli soupeři ke snížení. S postupujícím časem se naše převaha, klid a aktivita začala drolit a toho postupně a zkušeně začala využívat číhající mukařovská mašina a začala přebírat otěže zápasu. Ta tam byla naše disciplinovanost a trestnou lavici jsme navštívili ještě 4x, dostali jsme jen z té první, ty další už jsme ubránili, což je super, ale toho času ztraceného je zatracená škoda a co teprve těch sil. Co se nám ale upřít nedá, tak byla střelecká aktivita, která nás neopouštěla ani poté, co nás opustilo vedení v zápase nebo alespoň nějaký normální nominální kontakt ve skóre... hned na začátku třetí třetiny jsme si vybrali černou minutu šel soupeř do vedení již 5:2 a všechny naše dobré, zoufalé, náhodné i úžasné střelecké pokusy a snahy likvidoval klíčový muž zápasu, brankář domácích Bína. Na konci jsme skoro pět minut zkoušeli power-play, ale ani tam nám nebylo přáno a Traverza nás asi na třetí pokus potrestala do prázdné na 6:2 a bylo po zápase i po sérii.

4. utkání čtvrtfinále play-off Národní ligy: TJ Sokol Mukařov - Panthers Praha 6:2 (1:2, 2:0, 3:0) online | stream Poměr střel 24:27 Poměr vyloučení 1:4, využití 1:0 Počet diváků: 72

Komentář trenéra domácích Marka Chlumského: "Utkání, které rozhodovaly maličkosti, se díky proměněným přesilovým hrám a velmi kvalitní obraně podařilo Traverze dotáhnout do vítězného konce, a to nejenom zápasu, ale i celé série. Děkujeme soupeřům, divákům i pořadatelům."

Komentář asistenta trenéra hostů Štěpána Webera: "Dnes jsme podali nejlepší výkon v sérii, ale na vítězství to nestačilo a víme proč, soupeř prodal svoje zkušenosti a byl lepší a soustředěnější, ne po celou dobu, ale tak, jak bylo potřeba. Díky za kvalitní sérii a doufáme, že tyto zkušenosti zúročíme."

Letošní pouť vyřazovacími boji tak končíme dříve, než by si všichni přáli nebo představovali. Krásně ale můžeme vidět, jak co platilo včera nemusí platit dnes. Loni jsme se ve čtvrtfinále střeli s Jaroměří, se kterou jsme si celkem hravě poradili. Loni jsme byli první, letos je první Jaroměř. Ta se také v semifinále střetne s Mukařovem a uvidíme, jak si s ním poradí. Plzeň a Turnov, týmy, které pro nás loni byli mezi obávanými, letos hrají o záchranu. Wizards, kteří podobně jako loni my, v pozici nováčka vyletěli nahoru a usadili se na čelních příčkách vypadli ještě o zápas dříve a to s Kadaní, která hrála pro změnu o záchranu loni. A podobně jako my a Wizardi mají po sezoně i v Králově Dvoře a v Orce, Kobylisy bojují o záchranu, takže region PH+SČ letos nic moc, takže ještě že její prapor drží alespoň ta Traverza z okresu Praha - východ :-)

A my se zase budeme učit, jak všechny ty situace zvládat lépe, rychleji, budeme se učit, jak se máme chovat, kdy je čas rány rozdávat a kdy je přijímat, kdy je čas běsnit a kdy se soustředit a na co je potřeba reagovat a co naopak nechat bez odezvy.

Děkujeme všem hráčům a fanouškům za podporu!!