Související zápas

Panthers Praha
JaroměřPanthers
6:12(1:4,2:3,3:5)
so 23. 9. 2023 19:00 @ ASVA Jaroměř, Národní liga, 3. kolo
24_20230911_132022.jpg
2496_20230926_082054.jpg

Muži jsou nadále stoprocentní, Jaroměř přejeli zejména střelecky

Elitní mužské družstvo vyrazilo na třetí kolo Národní ligy do méně oblíbené haly v Jaroměři. Hned při příjezdu na nás čekala místní pouť a k tomu nemilé zjištění, že přímo k hale se nedá kvůli stavebním pracem dostat a začíná tak bojovka o to, kam bezpečně zaparkovat své vozidla.

Oproti minulé návštěvě tamní haly bylo v hale až překvapivě teplo, což zarazilo nejednoho jedince naší výpravy. Rozcvička proběhla v nejlépe možném duchu, jak se na jaroměřském povrchu vůbec dá. První gól zápasu po nešťastném shození si připisují domácí. To nás však nerozhodí a tvrdou střelou od mantinelu srovnává Kšír. Následné vyloučení nováčka Rileyho do hry posílá první lajnu, která je na oslabení velice dobrá, což potvrzuje Vavroušek a otáčí skóre v nás prospěch. Rileymu se na trestné zřejmě líbilo a hned po naskočení do hry se opět vydává zpátky na trestnou. Do konce třetiny nám soupeř nabídl také dvě přesilové hry, my jsme byli však efektivnější a obě jsme využili - nejdříve Daněk a následně Mašát. 

V polovině druhé třetiny jsme navýšili vedení v rychlém sledu za sebou. Riley si udělal mírný výlet a následně přesnou střelou se prosazuje Zelinka. Záhy se shodný hráč domácího týmu dostává do střelecké šance a nemíjí. To se v žádném případě nelíbí Wojnarovi, která hned v zápětí přidává další branku. To je to správné nasazení po obdržené brance! Ovšem si další střídaní Wojnar počínal dle rozhodčích nedovoleně. Tuto početní výhodu Jaroměř využívá. Druhá minuta třetí třetiny a Wojnar opět v akci v samostatném úniku, který donutil jaroměřského golmana radši vystřídat. Nejdříve nám byla nabídnuta přesilová hra, kterou využíváme, následně také soupeř má početní výhodu a tu též využívá. To nás ještě víc nakoplo a přidali jsme další dvě branky (Prokůpek a Nový). Zde Jaroměř šahá po oddechovém čase, aby zmobilizovala své síly, což zřejmě nemělo tížený efekt hned, jelikož nevyužívá další přesilovku a následně Lombino navyšuje vedení. Do konce hrací doby soupeř neproměňuje trestné střílení, ale využívá hned obě početní výhody.

Nutno podotknout, že příprava na soupeře z naší strany byla adekvátní a hlavně efektivní. Dokázali jsme ukázat i přes překážky, kterých zrovna nebylo málo, udržet nastavení zejména v hlavě. Příští týden nás čeká starý známý tým Kobylisy, kteří hrají svým specifickým stylem hry, na který je zapotřebí se též dobře připravit.

Autor: Andrea Nováková