PanthersKrálův Dvůr
8:2(1:2,2:0,5:0)
so 18. 11. 2023 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 11. kolo

Muži i přes ospalý začátek přehráli Králův Dvůr a drží náskok na čele

K dalšímu kolu Národní ligy na naši domácí halu přijel nám velice známý soupeř - T.B.C. Králův Dvůr. Po první třetině to nevypadalo na jasné utkání, ale naštěstí bereme 3 body do tabulky nakonec my.

Počáteční chvíle první třetiny byly opravdu hodně ospalé. Mírně obměněná sestava si jakoby nedokázala pomalu ani nahrát, natož vystřelit. Skoro nic nám nevycházelo, což nás potrestalo hned vyloučení v úvodu třetiny za špatné střídání, kterého soupeř samozřejmě využil a šel do vedení. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, ale nic moc pro naše barvy. Poté Vavroušek z posledního dlouhým pasem našel Hrubého, který pálil z první a tím změnil stav skóre na 1:1. Ovšem do konce třetiny se soupeř dostal opět do vedení po naší chybě.

Druhá třetina byla přehlídkou vyloučení a to na obou stranách. Bohužel v současné době se mírně trápíme s těmito početními výhodami a tak skoro beze změny. Avšak hra 4 na 4 nám svědčí - je tam více prostoru a více možností. Mašát poslal rychlou střelu zápěstím od levého mantinelu, tu gólman měl, ale již dorážku Nového nikoliv. Tlak třetí lajny se vyplatil, kdy útočná dvojice Kačer-Škoda krásně vybojovala balonek v rohu, kdy opět tu byl Nový, který zametl míček za záda soupeřova gólmana a rázem vedeme dané utkání.

Vypadalo to jako bychom potřebovali dvě třetiny k nastartování a soupeř naopak na vyšťavení, jelikož třetí část byla čistě v naší režii:

• 4:2 - přesně mířená střela z dálky do levého horního růžku
  • 5:2 - brejk Prokůpka, kdy dorážel pod gólmanem Lombino
  • 6:2 - sólo akce Wojnara od půlky hřiště, který si poradil se 3 hráči a ještě přesně zakončil
  • 7:2 a 8:2 - ukázkové dlouhé balony od Daňka přímo na Lombina do prázdné branky

Musíme minimalizovat chyby a začít se více soustředit na svoji hru a zejména po celý zápas. Příští kolo nás čeká poměrně silné Milevsko, které by tyto drobnosti mohlo trestat..

Autor: Andrea Nováková