Muži F o víkendu stoprocentní

Víkendový turnaj nás tentokráte zavedl v brzkých hodinách do sportovní haly v Chýni, kde nás čekaly další dva zápasy.

Malou perličku tvořil fakt, že se tohoto turnaje nejen účastní nás zkušený matador Dušan Hlaváč, ale dokonce i jeho syn Jáchym. Občas to tedy vypadalo, že jeden hráč vůbec nechodí střídat a soupeře drtí svojí nekonečnou fyzičkou. Nás zajímalo, jak dopadne „interní“ souboj v poměřování toho, kdo z klanu Hlaváčů získá více kanadských bodů. Mírný optimismus se přikláněl k Jáchymovi, ale otec se správně vyhecoval, ukázal mladému, jak se proměňují šance a za tento víkend nasbíral úctyhodných pět kanadských bodů oproti bilanci Jáchyma (1+0).

V krátkosti se můžeme ještě podívat na oba zápasy, ze kterých se očekával plný bodový stav. Taktika nenechat si dát zbytečné góly, hlídat si nástupy do třetin a nenechat soupeře ovládnout hru se až na výjimky opravdu dodržovala (až ne jednu třetinu z prvního zápasu, kdy jsme byli opravdu v tlaku, který jsme se štěstím s vypjetím všech sil přestáli) a tak jsme si mohli vypracovat solidní náskok a zápasy dovést do úspěšného konce. Dalším pozitivem z tohoto turnaje je i to, že se společně s útočníky prosadili i naši obránci a tak se gólová nadílka rozpustila na veškeré herní posty. Do statistik se dokonce zapsal jednou asistencí i náš gólman Radek, kdy prudkou přihrávkou vyslal Matěje, který se nemýlil a po rychlém protiútoku poslal míč za záda soupeřova gólmana.

Pro úplnost je třeba uvést i konečné výsledky 7:3 a 5:1 vypovídající o tom, že si naši borci opravdu zastříleli a alespoň zatraktivněli zápasy pro přítomné diváky.

Autor: Martin Bajer