Muži E nadělovali a dál vládnou tabulce

Sobotní dopoledne byl čas, kdy i muži E měli další možnost získat body do tabulky a případně zlepšit své osobní kanadské bodování. Jak se jim dařilo se dozvíte z krátkého reportu níže.

Postavení soupeřů v tabulce hovořilo ve prospěch Panterů a slibovalo jasné vítězství. Nicméně v lize, kterou naši Muži E hrají, je možné vše a o zvraty zde není nouze, bylo tedy potřeba posílit naše prořídlé řady o mladé hráče, kteří měli tak možnost získat další zkušenosti z ligy této úrovně.

Prvním soupeřem byli hráči TJ Kyje Florbal, v jejichž řadách hraje i bývalý Panter Aleš Kůdela. Soupeř si od začátku uvědomoval naši převahu, a proto raději hrál se zabezpečenou obranou a většinou hrozil z rychlých protiútoků. Až do osmé minuty se nám nedařilo najít recept na překonání jak zatažené obrany, tak i gólmana protivníka. Uklidňující gól přinesl až Ondřej Bendík. Další dvě třetiny měly podobný průběh, kdy se soupeř občas zbytečně až moc prosazoval kvůli svému důrazu, respektive našemu nedůrazu, zejména pak v obranné části. Časem jsme přidali další góly a díky našemu pohotovému gólmanovi nedovolili soupeři nádech k nějaké stíhací jízdě. O čisté konto jsme se připravili také sami, kdy jsme si nešťastně zakopli balón do vlastní branky a dalo by se tak říci, že všech 7 gólů vstřelili Panteři, byť utkání skončilo 6:1.

Druhý zápas nás čekali hráči z Las Plantas B. Soupeř se dostavil v počtu 6 lidí do pole a stejně jako minulý zápas jsme bušili do zatažené obrany. Začátek byl podobný předchozímu zápasu a až v 7. minutě přišlo uklidnění z hole Ondry Bendíka. Soupeř v průběhu času odpadl fyzicky a postupně se trefili skoro všichni hráči, snad až na Adama Krále, který trefil 3x tyč, břevno a další podobné brankové konstrukce. Postupně jsme tedy začali soupeře přehrávat a skóre se stále a stále navyšovalo po našich úspěšných akcích. Nakonec se zastavilo na úctyhodném čísle 17 a jelikož soupeř nezaznamenal ani čestný gól, můžeme slavit bohaté vítězství 17:0.

Příští turnaj nás čekají ale daleko těžší soupeři a je potřeba trochu přidat v osobních soubojích a v důrazu před naší bránou, kde jsme občas dávali soupeři až příliš místa, což by se nám v dalších zápasech nemuselo vyplatit.

Autor: Martin Bajer

Panthers Praha E - TJ Kyje 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)  online
Panthers Praha E - Las Plantas B 17:0 (4:0, 7:0, 6:0)  online