PanthersJaroměř
5:8(1:0,1:5,3:3)
ne 11. 9. 2022 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 1. kolo

Muži dotahovali marně, na Jaroměř chyběly tři góly

Úvodní kolo nové sezony se nevydařilo ani mužům – ti v Rudné svedli vyrovnanou bitvu s Jaroměří, větší efektivita ale nakonec přisoudila tři body soupeři.

Oba celky po velkých letních obměnách nastoupily v novém složení a na hřišti to minimálně co se týče hry do útoku bylo v prvních minutách znát – kdo v nich čekal nějaké ofenzivní galapředstavení, musel být zklamán. Šancí bylo na obou stranách poskrovnu a když už se nějaká vyskytla, v naprosté většině případu skončila dobře postaveným blokem. Prakticky jedinou výjimku byla příležitost, jíž vytvořil dobrým pohybem po mantinelu Lombino a jehož krosovou přihrávku následně dobře postavený Wojnar využil krásnou střelou do šibenice. Do šaten se tedy odcházelo za těsného vedení Panthers.

To ale nemělo dlouhého trvání. Hned v úvodu druhé periody byl vyloučen Hodek a nabídnutou přesilovku využili Jaroměřští k zásahu z hole Janečka. I nadále se hrálo ve vysokém a velmi vyrovnaném tempu, oproti původní třetině ale přibylo šancí, které navíc hosté oproti svým červeně oděným protivníkům dokázali využívat. Postupně se prosadili Krigovský a dvakrát Hejzlar, za domácí pak snížil ztrátu krásnou ranou Hudec. Ještě veseleji mohlo být po dorážce Wojnara, který ale k překvapení přítomných fanoušků nedokázal z malého brankoviště umístit balonek do úplně prázdné branky. Panthers to mohlo mrzet o to víc, že půl minuty před druhou sirénou pravidlo nedáš – dostaneš využil Janeček a Jaroměř si tak do třetí části přenášela vedení 5:2.

V ní navíc pokračovali v herní převaze, kterou si na konci druhé dvacetiminutovky dokázali svým neustálým pohybem a napadáním vytvořit, z čehož plynuly další dva zásahy – po tom prvním navíc odstoupil z domácí klece nový muž v panteřím brankovišti Buzík, kterého nahradil Kobza. A možná že i tento manévr dokázal stagnující Pantery probudit – na Kšírovu dělovku z dálky sice ještě dokázal odpovědět Veinfurter, Pražané ale přeci jen postupem času začali přebírat otěže hry a vytvářet si velké šance. Tu největší z trestného střílení ještě neproměnil Ježek, následný tlak ale vyústil nejprve v branku Lombina a následně i povedenou dorážku Daňka.

Domácí to v samotném závěru zkusili i v šesti, přičemž většinu poslední minuty navíc strávili v početní výhodě po vyloučení Janečka, nedostali se přitom ale do žádných střeleckých pozic a vítězství 8:5 tak nakonec putuje do Jaroměře.

Komentář trenéra domácích (Patrik Míka): „Dnes jsme soupeři nabídli většinu gólových příležitostí sami. V závěrečném dějství jsme nedokázali dotáhnout výše uvedenou ztrátu a hosté u nás brali tři body zaslouženě.“

Komentář trenéra hostí (Martin Klapka): „Laxní vstup do zápasu a velké zlepšení ve druhé třetině nás poslalo do vedení v zápasu. Třetí třetina byla o zkušenostech a tam jsme si dokázali podržet vedení až do šedesáté minuty. Jsme rádi, že se nám ve hře objevují věci, na kterých pracujeme v tréninku. Děkujeme soupeři za zápas.“