Muži doma přestříleli Náchod a dál se drží na druhém místě

Na mužský elitní tým čekal v sobotu méně známý soupeř z Náchoda.

První třetina byla dosti oťukávací, i přesto se již ve třetí minutě prosadil střelou z tahu Kölbl. Po delší odmlce, kdy se tvořily šance na obou stranách, byl v souboji důraznější Kolář a vstřelil druhý gól Panterů. Posléze v přesilové hře Hudec narýsoval Petrákovi přihrávku jak z učebnice a druhý jmenovaný prudkou střelou navýšil vedení na 3:0.

Úvod druhé třetiny patřil hostujícímu týmu, když vstřelili první branku. Ovšem Kočandrle si vzal na půlce míček, udělal si z pár hráčů kužele a i přes několik menších faulů navrátil tříbrankové vedení svému týmu. Také Náchod předvedl, že umí přesilové hry, když se prosadil Vlček. Jenže druhá panteří lajna má nejen nacvičené početní výhody, ale také standardní situace, čehož je důkazem duo Kočandrle - Vavroušek. Hosté měli další přesilovku, ale tu nevyužili, naopak si po návratu z trestné nepohlídali Petráně, který navýšil vedení. Druhá půlka třetiny byla již pouze v naší režii a přidali jsme v ní dalších šest branek. V mezifázi jsme dokonce byli svědky osobního trestu pro hosty, jelikož Mědílek si neodpustil pár slov vůči verdiktu rozhodčího.

Poslední část jsme zahájili přesilovou hrou, kterou jsme zkopírovali z první třetiny, Hudec opět našel Petráka na levém mantinelu. Soupeři jsme nechali zbytečně moc prostoru a ten toho využil hned dvakrát. Bohužel druhou početní výhodu v této třetině jsme nevyužili, následně dokonce inkasovali a to opět dvakrát. Konec utkání byl poměrně hektický, psychicky náročný a bláznivý (slušně řečeno), přesto pro Pantery nakonec úspěšný.

Autor: Andrea Nováková

Panthers Praha - Florbal Primátor Náchod 14:7 (3:0, 9:2, 2:5)  online

Střely na branku: 29:18
Diváci: 34

Nejlepší hráči: Petr Kölbl - Ondřej Bachtík

Komentář trenéra domácích (Andrea Nováková): "První třetina byla dosti oťukávací, ve druhé jsme začali více střílet a trefovat zařízení. Dostali jsme se do psychické pohody. Poslední část a zejména závěr byl poměrně zvláštní a psychicky náročný. Děkujeme soupeři za zápas."

Komentář trenéra hostí (Tomáš Třešňák): "Dnes jsme neměli vůbec nic, náš výkon byl místy až ostuda a vrátili jsme se několik let zpátky. Omlouváme se všem našim fanouškům, kteří nás sledovali. Musíme se z chyb poučit a vrátit se zpátky silnější. Díky soupeři za utkání."