Muži do finále neprošli a jako nováček končí bronzoví

Pátý rozhodující zápas o postup do finále Národní ligy pro sebe uchvátil soupeř "z Mukařova" po dvou vyrovnaných třetinách a našem propadu v té třetí. Naši Muži jako nováček ale rozhodně ostudu neudělal a skončil daleko nad očekáváním - s pomyslnou bronzovou plackou na krku.

Pátý zápas byl jak se patří, z obou týmů dorazily početné zástupy fans, kteří svoje týmy hlasitě a někdy i méně slušně podporovali a hnali dopředu od začátku až do konce a za takovouto mimořádnou kulisu jim patří ještě jednou nekonečný dík a těšíme se, až toto zase zopakujeme a Vy budete u toho! 220 diváků přihlíželo sice opatrné hře, která ale byla v neskutečném tempu a hráči ze sebe vydali to nejlepší, co dokázali. Po dvou vyrovnaných třetinách vedli hosté 3:4 a zajímavostí bylo, že z těchto sedmi gólů padlo hned šest ze standardní situace nebo brzy po ní. A mohlo to takto pokračovat dále, přetahovaná, opatrná hra, jenomže to by nesměly přijít chyby při našem bránění - už při dvou brankách ve druhé třetině jsme trestuhodně zaspali a soupeři to strašlivě ulehčili, což on nám rozhodně nedělal. Poprvé to bylo o dvě branky v úvodu třetí třetiny, poté, co jsme ubránili oslabení a kdy únik Svatoše ještě stihl Mazák zlikvidovat, ale odražený míček už neměl problém Vaculík uklidit. Svatoš pak zařídil i branku na 3:6 a zkompletoval tak hattrick a náš oddechový čas asi pomohl také více soupeři, protože brzy poté jsme inkasovali na 3:7 a když zbývalo do konce ještě přes deset minut, tak už to bylo málo na nějaké heroické otáčení nebo tedy mohlo by být, kdybychom trochu lépe stříleli, nechali si trochu štěstíčka, které jsme vyplýtvali v předchozích zápasech a nebo třeba kdyby si brankář Bína přenesl formu z Kunratic. Nic z toho se ale nestalo a tak nám ještě hosté vsítili do opuštěné Mazákovy branky, pak tedy konečně dostal David Kolář klasickou skákavou, se kterou si umí poradit, jenže poté přišel opět zásah do prádzné. Konečný výsledek stanovil Luky Pokorný pěknou střelou z přesilovky.

Konec napínavé série a i naší pouti premiérovým play-off, se kterým jako takovým u nás skoro žádní hráči nemají zkušenosti, oproti skoro všem našim soupeřům (nejen z Mukařova), může vyznít jako zklamání, protože letos to mohlo vyjít, ale přiznejme si, že bychom chtěli napoprvé moc velké sousto a že těch úspěchů bylo i tak dost. Od zkušenějších soupeřů (nejen z Mukařova) se máme ještě co naučit a my věříme, že to všichni z nich, ještě než úplně zestárnou a odejdou do důchodu, osobně poznají a naše mladíky už nepředběhnou. Vezměme si vše pozitivní i negativní, patří to k sobě, velkou výhodou nám může být to, pokud si budeme umět přiznat, že v něčem můžeme být lepší a že víme jak. Soustřeďme se však na sebe a nesnažme se vychovávat ostatní v tom, jak se mají chovat a co je a co není vtipné, to je věc každého člověka / týmu a vypovídá to hlavně o něm samotným, nemá cenu debatovat nad tím, jaký má kdo vkus, to nechme dětem na písek či vyšinutým jedincům do internetových diskusí a vrátíme se silnější!

5. utkání semifinále Národní ligy: Panthers Praha - TJ Sokol Mukařov 5:9 (1:1, 2:3, 2:5) online|stream, konec série za stavu 2:3