BenešovPanthers
6:10(1:4,1:2,4:4)
ne 18. 9. 2022 16:00 @ SH Bystřice, Národní liga, 2. kolo

Muži berou první výhru, venku přehráli Benešov

Po nepovedeném úvodu s Jaroměří si mužské Áčko připisuje první body – na horké půdě Benešova nastřílelo deset gólů a domů se tak vrací coby vítěz.

Dalo by se říct, že o osudu utkání rozhodla už první třetina. V ní Panteři svého soupeře přestříleli a znát to bylo i na skóre – na trefu Lombina sice dokázal brzy zareagovat Čeněk, zkraje druhé desetiminutovky ale dva rychlé zásahy po pěkných akcích přidali Navrátil s Wojnarem a úspěšnou periodu po chybě v domácí rozehrávce zakončil Mašát.

Panterům se navíc povedlo přečkat aktivní benešovský nástup do druhé periody a brzy svůj náskok zvýšit – nahrávku Wojnara zužitkoval ve svůj první gól v Národní lize Hrubý. Další navýšení zastavila branková konstrukce a radovali se tak pro změnu domácí, kteří z nenápadné akce snížili na 2:5. Nějakou výraznou převahu jim ale snížení nedalo, naopak byla hra zejména v direkci hostujících florbalistů, kteří jen za druhou třetinu vyslali na Zídka 17 střeleckých pokusů – ujal se až ten v samém závěru, kdy domácího brankáře svou druhou trefou v zápase prostřelil Wojnar.

Ten samý hráč pak v úvodu závěrečného dějství nabil ke gólu Hudcovi a jakoby tím odstartoval střelecké hody, které v Bystřici v tu chvíli panovaly. Po snížení Vojtíška totiž přišla trefa Žišky a když zkraje 52. minuti ten samý hráč společně s aktivním Kšírem zvýšili už na 10:3 z hostujícího pohledu, zdálo se být rozhodnuto. Domácí ale nesložili zbraně, dvakrát v rozmezí 24 vteřin se prosadil kanonýr Vojtíšek, jenž následně na konci 56. minuty přidal i svou čtvrtou brankou v utkání a zadělal na možné drama. To se nakonec nekonalo, neboť Panteři si závěrečný tlak soupeře pohlídali a domů tak vezou první body – v Benešově vyhráli 10:6.