Související zápas

Panthers Praha
PanthersTurnov
7:2(3:1,1:1,3:0)
so 22. 10. 2022 19:15 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 7. kolo
22_1640941991.jpg
2267_20221024_101804.jpg

Muži berou první domácí výhru

Elitní mužský tým v sobotu večer čekal starý známý soupeř z Turnova, kde mimo jiné hraje i jeden bývalý Panter – Jirka Ptáčník.

Před daným zápasem se během dne na hale odehrál také turnaj dorostenců, takže hráči měli tak nějak již předehřáté hřiště. Tudíž mohli do haly dorazit i s předstihem, aby se řádně připravili na utkání, což někteří využili. Nechybělo ani posilnění v místním bufetu.

Rozcvička probíhala v adekvátním tempu, což už značí dobré rozpoložení všech hráčů. Však úvodní branku vstřelil soupeř, kdy jsme nechali volného hráče na středu, ke kterému doputovala přihrávka od mantinelu. To nastartovalo naše hráče ještě víc. Nejdříve se po zisku balonku dostal do dobré střelecké pozice Chochlovský, následně dorážel střelu ještě Zdrubecký. Daněk poté získal balonek na středu hřiště a z tahu srovnal skóre. Do konce třetiny našel Wojnar chytrými nahrávkami nejdříve Vavrouška a následně Hudce, kteří oba zakončovali prudkými střelami z první a hned tu bylo veseleji pro naše barvy.

Úvod druhé třetiny nic extra nepřinesl, pár střel na obou stranách, avšak gólmani své týmy podrželi. Skóre se změnilo až v 34. minutě po dělovce Sládka. Turnov využil skrumáže na brankovišti a důraznosti přinesla ovoce v podobě gólu. Nařízeného trestného střílení po našem faulu se ujal Štěpán Matěcha, který ovšem nevyzrál na skvěle chytajícího Honzu "Manga" B.

Třetí třetina přinesla Turnovu hned dvě přesilové hry, ti ale nedokázali využít ani jednu z nich. Ani nám se nepodařilo využít početní převahu při hře 5 na 4. Závěrečné tři minuty Turnov to zkoušel bez gólmana, ale to se mu nikterak nepovedlo, naopak my díky tomu navýšili vedení o další dvě branky.

Nutno podotknout, že na dnešní utkání se evidentně dobře vyspal a připravil domácí gólman, jenž předváděl opravdu skvělý výkon. Ale také jednotliví hráči šlapali jak měli, plnili pokyny a co je asi nejdůležitější, hráli celých 60 minut.

Autor: Andrea Nováková

Související odkazy