26_20230215_144258.png
18_1640199804.png
2397_20230220_140643.jpg

Muže čeká ve čtvrtfinále Traverza, junioři vyzvou Milevsko

Nedělní výběr soupeřů přisoudil mužům a juniorům úvodní protivníky do play-off – na muže zbyla neoblíbená Traverza, junioři si pak pro 1. kolo zvolili za svého soka Milevsko.

Muži dopředu věděli, že vinou šestého místa po základní části budou na svého soupeře muset čekat a bude to jeden z elitní čtveřice Plzeň – Hradec Králové – Orka – Traverza. Čekat ale museli až do samého závěru výběru – Plzeň si totiž zvolila Benešov, Hradec zvolil derby s Jaroměří a Orka sáhla po Náchodu. Na Pantery tak „zbyl“ černý petr v podobě Traverzy, která jako jediná letos nedovolila svěřencům Jaroslava Jelínka získat ze vzájemných bitev ani bod. Proti výběru z Radlic navíc hovoří i historická zkušenost – od postupu do Národní ligy se oba celky v play-off utkaly dvakrát a pokaždé se radovala družina soupeře. Může tomu být tentokrát jinak?

Série hraná a tři vítězné duely startuje už tuto sobotu na hřišti soupeře, kde se odehrají úvodní dva duely čtvrtfinále. Příští víkend se pak fanoušci mohou těšit na třetí a případný čtvrtý duel v Rudné. Pokud by i po nich nebyl postupující znám, rozhodující pátá bitva se odehraje ve středu 8. března opět na půdě Traverzy. Postupující se následně v semifinále utká s vítězem série mezi Plzní a Benešovem.

Program série (může dojít ke změnám):

  • SO 25.02. 18:30 Traverza - Panthers (SH ZŠ Kunratice)
  • NE 26.02. 17:30 Traverza - Panthers (SH ZŠ Kunratice)
  • SO 04.03. 19:00 Panthers - Traverza (SH ZŠ Rudná)
  • NE 05.03. 18:00 Panthers - Traverza (SH ZŠ Rudná)
  • ST 08.03. 20:00 Traverza - Panthers (SH ZŠ Kunratice)

.

Junioři naopak svého soka do prvního kola play-off volili sami. „K mání“ byly nejúspěšnější celky z 1. ligy juniorů a vinou 12. po základní části místa Panteři nemohli volit jako první, čímž odpadla například vidina možného pražského derby s SKV. Vinohrady totiž možná trochu překvapivě zvolili brněnští Gullivers, Ostrava pak sáhla po havířovském Torpedu a Kladno ukázalo na Plzeň. Panteři tak ze zbylých možností, mezi nimiž byly například výběry Náchoda, Chomutova či Ústí nad Labem zvolili Milevsko, které v základní skupině druhé nejvyšší juniorské soutěže skončilo na čtvrté příčce se ziskem 44 bodů.

Série hraná na pouhá dvě vítězství tak může poznat svého vítěze už tuto neděli večer – za normálních okolností by totiž první utkání hostili Panteři a odveta by se o den později hrála v Milevsku, na žádost soupeře se ale mohou tyto okolnosti ještě změnit a pořadatelství se tím pádem prohodit – konkrétní časy a místa tak teprve budou upřesněna. Případný třetí duel série se musí na domácí půdě Panthers odehrát nejpozději do středy 1. března, kdy se postupující dozví i svého dalšího soka – volit si je budou celky z elitní osmičky CE ligy juniorů.

Program série (může dojít ke změnám):

  • PA 24.02. 18:30 Panthers - Milevsko (SH ZŠ Rudná)
  • SO 25.02. 16:30 Milevsko - Panthers (SH Milevsko)
  • ST 01.03. 20:00 Panthers - Milevsko (SH ZŠ Rudná)