22_1640941991.jpg
21_1640941393.png
2490_20230915_132652.jpg

Muže čeká další nováček, junioři musí na výjezdu zabrat

Druhý ligový víkend je tu a znovu se je na co těšit – muži po vítězství v Písku budou doma hájit vedení v tabulce proti Milevsku, junioři míří ke kvalifikaci na Chodov a do Budějovic a do akce se dostanou také družstva stržů.

Muži hájí čelo tabulky, junioři odvrací problémy

Od nepovedené pohárové bitvy uběhlo sice jen pár dní, mužské Áčko se ale ani těsnou porážkou nenechalo rozhodit a do prvního kola Národní ligy vstoupilo nejlépe jak mohlo – vítězstvím na půdě nepříjemného nováčka z Písku. Panteři se sice v úvodních minutách spíše rozkoukávali, zejména ve druhé polovině utkání ale na hřišti dominovali a odvezli si vysoké vítězství 8:2, které je zároveň katapultovalo do čela tabulky. Jenže počítat zajíce po prvním kole by bylo značně nerozumné a body je třeba sbírat i nadále – skvělou možností je první ligové představení doma, které svěřenci Patrika Míky sehrají v sobotu v půl osmé večer proti dalšímu nováčkovi, tedy Milevsku.

To v prvním kole naopak těsně padlo, a to doma s nepříjemnou Jaroměří. Zápas mělo přitom dobře rozehráno, ještě necelých sedm minut před koncem Došwich nad svým sokem vedl o jednu branku, nezvládnutý závěr a výsledek 5:6 nicméně přisoudil body právě východočeskému klubu – to i přesto, že střelecká aktivita byla vyšší právě na domácí straně. Na otázku, zda bude Milevsko v sobotu efektivnější než před týdnem ještě odpověď nemáme, Panteři se ale mimo pevné obrany budou snad moci spolehnout i na minule povedenou hru v oslabení – ze čtyř případů neinkasovali v Písku ani jednou, což dalo základ pozdějšímu úspěchu. Jak to bude tentokrát?

  • SO 19:30 | Panthers Praha - DOŠWICH Milevsko

Naopak mizerný vstup prožili junioři, kteří doma nečekaně padli s Českými Budějovicemi, alespoň bod za remízu a následnou prohru v nájezdech navíc zachraňovali doslova za vteřinu dvanáct. To znamenalo nemalou trhlinu v postupových plánech a dá se tak říct, že už tento víkend bude z hlediska juniorské sezony jedním z nejdůležitějších – Panteři musí v nedělní odvetě bezpodmínečně vyhrát, v případě ztráty dalších bodů totiž reálně hrozí situace, že jim týden před koncem kvalifikace bude zavřena cesta do nejvyšší soutěže.

Do Budějovic navíc svěřenci Lukáše Jenšíka docestují jen pár hodin po duelu s Chodovem, který naopak Štíry minulý týden doslova deklasoval a bude tak papírovým favoritem. Pokud ale Pražané v Budějovicích uspějí a s Chodovem taktéž uzmou nějaký ten bod, bude ve hře stále i přímý postup a výhybka mimo baráž. A to není zrovna malé lákadlo.

  • SO 16:00 | Florbal Chodov - Panthers Praha
  • NE 12:00 | Štíři ČB - Panthers Praha

U23 míří na jih, do hry jdou strži a rezerva juniorů

Naopak vítězné bylo proti rezervě Štírů družstvo do 23 let, které doma zvítězilo těsně 8:7. A vzhledem k divizní úrovni soutěže, ani tady nemají Panteři mnoho času na odpočinek a míří do Jindřichova Hradce, který vítězstvím 13:1 nad českobudějovickým Meťákem budí respekt a není divu, že se vyhřívá na průběžném druhém místě tabulky. Vloni sehráli Panteři s místním klubem dvě vyrovnané bitvy a vzájemnou bodovou bilanci opanovali poměrem 4:2, podaří se jim podobný kousek i letos?

Ligová sezona pak o víkendu začíná i dalším družstvům a tréninkovým skupinám – rezerva juniorů se v sobotu vydá do králova Dvora na bitvy se Stochovem a s Kralupy, Strži BLACK pak ve druhém koši narazí na Benešov a Start. Ochuzena navíc nebudou ani další družstva – Strže RED čeká v sobotu pěkná kulisa UNYP Areny při zápasech s Příbramí a Hořovicemi, WHITE naopak Rudnou, Dvojku a Orku pohostí doma v Radlicích. Ať se daří!