24_20230911_132022.jpg
18_1640199804.png
39889_IMG_20211204_150021.jpg

Mlžům se o uplynulém víkendu nedařilo

Po delší době se na ligových hřištích představili mladší žáci, respektive jejich družstva 2009 a 2010. A ani jedno na svůj turnaj nebude vzpomínat příliš rádo, neboť Panteři za všemi svými soupeři zaostávali a sobotu zakončili bez jediného vítězství.

Čakovický turnaj blbec

Mlži 09 se v dosti poslepované a ani zdaleka úplné sestavě vydali po delší pauze válčit do Čakovic, kde kromě prvního místa hájili také letošní neporazitelnost. Už před samotným turnajem navíc část výpravy doplatila na každoroční folklór tuzemských silničářů, kteří se vzbudili do čerstvé nadílky přibližně dvou centimetrů sněhu a jak je zvykem, taková nálož bílého neštěstí je zastihla zcela nepřipravené.

Podobně nepřipravená byla nicméně i panteří výprava. Trvalo přibližně tři poločasy, než jsme se alespoň částečně dokázali sžít s čakovickým kluzištěm a ani poté to z naší strany nebylo zdaleka ideální. Prohrávali jsme příliš mnoho osobních soubojů, byli zbytečně nervózní a co je nejhorší, zoufale nám chyběl důraz a pohyb na vlastní polovině.

Zasloužené prohry se Spartou a Bohemkou následovala těsná bitva s pořádajícími Blacky, kde už se objevovaly náznaky toho, že jsme florbalku drželi v ruce i jindy než na výstavě sportovního náčiní, o body nás tak připravily až dva extrémně smolné góly v závěrech jednotlivých polovin. Paradoxně nejlepší tak byl až závěrečný duel s Kladnem, kde jakoby Panteři pochopili, že když to nejde taháním na sebe, musí se do hry zapojit kombinace a červeně odění rázem vedli o dva fíky, které, opět díky nedůrazu a špatnému závěru, znamenaly body mínus, alespoň remíza z toho ale byla.

Turnaj i herní projev bohužel nejde až na výjimky hodnotit pozitivně, pár světlých momentů tam sice bylo, poslední místo ve skupině je ale asi zasloužené. Jedinou omluvou je, že nám chybělo pět kluků ze základu a taky fakt, že někteří marodi se vrátili prakticky po dvou týdnech rovnou do ostrého soubojování, takže jim logicky chyběly síly. Nepovedené výsledky zároveň znamenají sestup do druhého koše, vzhledem k předpovědi počasí ale můžeme slavit alespoň to, že budeme hrát v Praze.

Děkujeme rodičům za podporu a odvoz a těšíme se příště, tedy v neděli za dva týdny na Jedenáctce.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha 2009 - Sparta Praha :-(
Panthers Praha 2009 - FbŠ Bohemians :-(
Panthers Praha 2009 - Black Angels :-(
Panthers Praha 2009 - Kanonýři Kladno :-|

.

Desítky na Bublině nestíhaly

Sobotní ráno našich desítek se vedlo ve velmi ospalém duchu. Po rozcvičce jsme se v promrzlé Bublině vrhli do úvodního zápasu dne se střelci z Unhoště. Chvíli po úvodním buly se projevila naše ospalost a soupeři šli rychle do vedení. Do konce třetiny jsme si vypracovali pár šancí, ale bohužel se je nám nepodařilo proměnit. Po pauze jsme si s klukama na střídačce řekli pokyny, které máme plnit aby se nám podařilo zápas otočit. Ty ovšem kluci pustili druhým uchem ven a ve druhé půlce nás kluci z Unhoště jednoduše přehrávali. Nikdo v hale se nemohl divit, že na konci utkání svítilo na tabuli skóre rovnající se debaklu.

Před druhým utkáním jsme se podrobně zaměřili na věci, které nám v prvním zápase nevycházeli. Konkrétně obrana, střelba a standardky, jak soupeře, tak ty naše. Kluci se poučili a ve druhém zápase si vedli o mnoho lépe. Pantery, jak je známo, trápí koncovka, naši kluci nebyli výjimkou a tak jsme se i přes lepší výkon museli srovnat s hořkou prohrou 1:3.

V závěrečném utkání o páté místo jsme vyzvali dobře známý Kolín, který nám minule nadělil hezky pod stromeček a panteří odveta se ani tentokrát nekonala. Opět jsme hráli příliš ospale a nedůrazně, zatímco soupeři si počínali jako správní pitbullové a sypali nám góly do sítě rychleji, než o pár metrů vedle silničáři zasypávali silnice. I závěrečný duel na turnaji jsme tak prohráli a museli se smířit s posledním místem.

Autor: David Mašát

Panthers Praha 2010 - FBC Unhošť :-(
Panthers Praha 2010 - Orka Čelákovice :-(
Panthers Praha 2010 - Pitbulls Kolín :-( (o 5. místo)