Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2426_20230322_123906.jpg

Mlži WHITE poprvé ovládli první koš, RED a BLACK skončili bez bodu

Předposlední turnaje mlžů přinesly dva nečekané výsledky - posílení WHITE poprvé vyhráli první koš, naopak BLACK se se svou pozicí loučí. RED ani tentokrát neuspěli a na Zbraslavi skončili bez bodu.

BLACK poprvé padají

Předposlední ligový turnaj nás z domácích Radlic nedovedl daleko. Pořádala Sparta, takže se hrálo na Barraandově. Hala se po dostavení zázemí stala velmi komfortní na hraní (pokud teda nejdete hrát v květnu, kde se stává klasickou saunou).

Na družstvo BLACK se sešla dost kombinovaná sestava, kdy si jarní prázdniny vybraly svou daň a část hráčů se tak věnovala zimním radovánkám (doufáme, že se nám všichni v plném zdraví vrátí!). Hozenou rukavici tak mohla využít řada hráčů, kteří jinak hrají v družstvu WHITE - jmenovitě třeba brankář Mára či ještě elév Kosťa. Navíc tým posílila známá posila z Goril Niki. A nevedli si vůbec špatně. I přesto, že se nám na turnaji výsledkově nedařilo a nebrali jsme body v žádném utkání, tak až na zápas s Kladnem jsme si mohli na body sáhnout v každém představení. O to více mrzí zápas s Říčany, kdy jsme neudrželi pohodlné vedení v poločase a řadou individuálních chyb jsme pustili zápas soupeři.

Díky patří všem klukům a rodičům, kteří nám pomohli turnaj hráčsky poskládat a pak dalším fanouškům z řad starších žáků, kteří si přišli klukům zafandit. Hlavně se nám podařilo i přes herní neúspěchy držet dobrou náladu v týmu, což je prostě v téhle kategorii to hlavní.

Autor: Matěj Špalek


WHITE ovládli nejvyšší koš

Vinou konce prázdnin se družstvo WHITE sešlo v hodně netradiční sestavě, pléno klasických účastníků doplnili jak borci z týmu BLACK, tak i jedna zástupkyně ženské složky. Pořádání navíc znamenalo krom cesty do Rudné také možnost ozkoušet si nejvyšší koš, kde jsme se letos zrovna moc neohřáli.

I přesto ale panteří výprava na celém turnaji ani jednou nepoznala porážku, ba co víc, ve všech zápasech byla lepším týmem. Herně nejpohlednější byla asi bitva s Kladnem, které sice vypadalo nebezpečně, na naše rychlé kombinace ale nemělo nárok, trápení naopak přinesla bitva s jednou z obou zde hrajících celků Sparty, kdy z toho byla utrápená remíza, navíc v hodně nevalném tempu.

Hlavní zásluhu na celkovém vítězství měla nepřekvapivě zkušená první lajna, která zařídila většinu gólů, ani ta druhá ale nepropadla, byť u ní bylo znát, že na takové tempo není zvyklá a občas jí dělá problémy. V plné nahotě jsme pak mohli vidět věci, co nás trápí dlouhodobě, tedy pohyb s balonem i bez něj, kdy bylo potřeba rozbít soupeřovu hru aktivním forčekingem, jenž se nám ale nedařil a zbytečně jsme tím přišli o spoustu gólových šancí. To je hlavní věc, co musíme ve zbytku sezony vypilovat a zlepšit, abychom ani příště v prvním koši nepropadli a naopak se naladili na letní turnaje.

Díky jak klukům za účast, tak i rodičům za podporu a pomoc s pořádáním – zejména pak rodičům Jelínkovým a Semerádovým, kteří se ochotně chopili časomíry a zdravotnické tašky a zařídili tak svižný průběh turnaje.

Těšíme se na Apríla na značkách!

Autor: Tomáš Pauček

Prázdninový turnaj RED

Prázdniny se pomalu chýlily ke konci a našemu realizáku se povedlo poskládat dohromady tým, který jel zápasit do haly na Zbraslavi.

První zápas nás čekalo už klasické derby se Slaným. Utkání bylo ze začátku taková oťukávaná. Skóre bylo dlouho vyrovnané a my jsme bojovali o každý metr na hřišti. Bohužel soupeř ve druhé půli dal rozhodující gól a my tak museli zkousnout prohru 3:2.

Zbytek turnaje jsme měli možnost odehrát s jedním týmem. Ano, zbylé tři zápasy jsme totiž všechny odehráli s Olympem. :-)

I přes slepenou sestavu naše hra nevypadala vůbec špatně a v každém zápasy jsme našeho soupeře dokázali potrápit. Velká pochvala patří gólmance Maky za naprosto skvělý výkon na turnaji. Pochvala víceméně patří všem. Jak holky, tak kluci odvedli pořádný kus práce. Děkujeme a zase někdy.

Autor: Matěj Ďurina