Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2641_20240123_083355.jpg

Mlži WHITE berou portugalské zlato, RED a BLACK hráli doma

I přes nepříznivý triumf si na posledním lednovém turnaji užili pořádných oslav Mladší žáci WHITE, kteří se třemi remízami prokousali až k celkovému prvenství, v akci se pak představili i jejich spoluhráči z družstev BLACK a RED, kteří shodně plnili i pořadatelské povinnosti.

BLACK znovu v Rudné, tentokrát se všemi dostupnými výsledky

Sobotní turnaj Mladších žáků BLACK se konal opět na domácí hale v Rudné.

První zápas byl soubojem dvou domácích týmu proti taktéž domácímu Sokolu. Kluci si se soupeřem poradili, navíc s čistým štítem vzadu, směrem dopředu pak hned třikrát rozvlnili síť. Druhý zápas jsme odehráli proti tradičnímu soupeři, tedy pražské Dvojce. Do tohoto mače jsme ale nevstoupili vůbec dobře a v jeho průběhu se pořád hledali. Naštěstí ve druhé půli přišlo zlepšení a i díky závěrečné tříminutovce se podařilo znovu zapnout motory a náskok soupeře tak alespoň dorovnat.

Druhou půlku turnaje odstartovala bitva s Falcony, v níž bylo vidět, že má soupeř tým složený ze starších hráčů než my, takže se fyzicky nejednalo o vyrovnaný souboj. Kluci nicméně nedali hostům nic zadarmo a společně se skvěle chytajícím Béňou podali skvělý výkon. Na závěr pak přišla druhá remíza dne, tentokrát proti Šetsajovicím, které dorazil podpořit i vlastní kotel a mohl tak sledovat hromadu spálených šancí z naší strany, které nás bohužel stály vítězství.

Díky klukům za výkony a rodičům za podporu.

Autor: Michal Derevlanyj

Remízoví králové z WHITE vezou zlato!

V neděli nás čekal další turnaj na UNYPu, který nakonec skončil naší skvělou jízdou a vybojovaným prvním místem.

První bitvu turnaje jsme odehráli proti Slanému a byla to bitva vyrovnaná. V první polovině jsme si nad soupeřem dobrou hrou dokázali vytvořit lehký náskok, ne však dostatečně velký na to, aby jej Slaný nedokázal ve druhé půlce dorovnat. V podobném duchu se nesl i zápas s Berounem, který byl takovou velkou přetahovanou, v níž jsme ke konci utkání dokázali utéct do dvoubrankového vedení. Soupeř si ale ztrátu líbit nenechal a ještě před závěrečným hvizdem jí srovnal, čímž nás odsoudil k druhé remíze dne.

Závěrečný souboj nás čekal s říčanskými Draky a tentokrát měli vstup lepší hosté, kteří si v první polovině vypracovali pohodlný třígólový náskok a šli si pro celkové vítězství. Panteři se ale nevzdali, zapli přídavný pohon a v průběhu druhého poločasu postupně soupeřův náskok smazali, nebýt spálených šancí, mohli jsme navíc skóre i otočit v náš prospěch. To se nakonec nepovedlo a po třetí remíze ze tří zápasů jsme tak šli do nájezdů, kde nás podržel dvěma vychytanými pokusy Viktor a nasměroval nás tak k vítězství v celém turnaji!

Kluky musím pochválit zejména za nasazení, protože celý turnaj odehráli v nekompletním a nepříznivém počtu, o to cennější je celkové vítězství. Díky i rodičům za podporu a těšíme se na dalších zápasech.

Autor: Michal Derevlanyj

Radlické pořádání pro RED

Tým RED odehrál svůj poslední turnaj před dlouhou pauzou, způsobenou jarními prázdninami, na domácí hale v Radlicích, a to v neděli 21. ledna. A mělo to svá pozitiva, ale i negativa. K těm pozitivům jednoznačně patří to, že máme skvělé rodiče, a tak zajištění pořadatelské služby je maličkost. Moc děkuji Kubovi a Katce za pomoc. Dále pak víme, kde co máme a vše je prakticky připravené, od lékárničky až po nalajnované hřiště, takže stačilo přestavět mantinely a mohlo se jít na to. Co se týče negativ, tak jednoznačně tím největším je poměrně slušná zima, ale je to nafukovačka, tak se není co divit. Dále nás zaskočila nefunkční zásuvka, ale i to bylo brzy vyřešeno, a tak posledním negativem bylo to, že se jeden tým odhlásil a naši borci tak odehráli pouze tři utkání, namísto čtyř.

Ve všech zápasech jsme podali velmi dobré výkony, poměrně hodně jsme i míchali sestavou. Výsledkem pak byla dobrá hra od všech tří formací. Všichni se opravdu snažili, a i když první zápas proti Chodovu výsledkově nedopadl, dokonce jsme ani nevstřelili gól, museli jsme kluky jen a jen chválit. Pár věcí jsme si řekli, co dělat jinak, opět jsme zamíchali sestavou a šlo se na dalšího soupeře na Vlky z Kostelce. Tentokrát to zamíchání dopadlo bezvadně a kluci se náramně rozstříleli a výsledkem byla jednoznačná výhra. Kluci si opravdu tvoří partu, která je možná bude provázet v dalších několika letech. Do posledního zápasu s Neratovicemi všichni zainteresovaní (naši hráči i rozhodčí) dostali jasné instrukce, soupeř hraje tvrdě a je potřeba být na to připraveni.

První půlka však dopadla tak, jak jsem bohužel předpovídal. Soupeř byl na trestné lavici asi třikrát, z toho jednou i s vyšším trestem 2+2, a dokonce jsme si poprvé vyzkoušeli hru 5 na 3. Ve druhé půlce se naštěstí už více hrálo než faulovalo, a to hlavně díky náskoku soupeře z té první. Po zápase jsme si s trenérem Neratovic dlouho povídali a bylo to pro obě strany podnětné. I jemu se nelíbí, když kluci tak faulují. Snad pomůže se příště více soustředit na hru samotnou, než na výsledek. Věřím, že by to mohlo pomoct, kluci jsou šikovní a trenér je vnímavý. Držím palce a makejte na tom, stejně tak, jako musíme makat my. A máme teď na to všichni spoustu času, další turnaj REDů je až 9. března.

Doufám, že nám pauza rychle uteče, kluci mezitím přinesou ze školy dobré vysvědčení a užijí si tak prázdniny.

Autor: Dan Horna

Související odkazy