Panthers Praha
22_1640941991.jpg
18_1640199804.png
2038_20220113_122929.jpg

Mlži ovládli neligový Bublina Cup!

Mladší žáci zaznamenali první medailový úspěch Panterů v novém kalendářním roce, když v náročné konkurenci ovládli turnaj Bublina Cup!

Liga začíná třetí nejmladší panteří generaci až za dva týdny, první víkend v kalendářním roce 2022 tak patřil netradičnímu dvoudennímu turnaji v pražské Bublina Aréně. V něm svěřenci Tomáše Paučka, Matěje Špalka a navrátilce Petra Vobeckého vyzvali kromě domácích Bohemians také liberecké výběry FBC a Panthers, plzeňské Gorily a Hradec Králové.

Turnaj začal už v sobotu večer, kdy jsme za podpory našlapané podolské nafukovačky nejprve v mimořádně vyrovnané bitvě urvali bod proti pořádající Bohemce a následně povedeným výkonem přetlačili FBC Liberec. Právě v souboji s libereckými soupeři jsme ale často dopláceli na nepříliš důraznou hru ve vlastním pásmu a byť jsme v obou zápasech byli jednoznačně lepším týmem, zbytečné chyby vzadu nás stály inkasované góly a v případě panteřího derby proti druhému severočeskému mančaftu také dva body za zbytečnou remízu 3:3.

Druhá část turnaje ale byla z naší strany úplně jiná. Celý tým začal šlapat jako hodinky a všichni, počínaje zkušenými lídry a konče úplnými nováčky v této herní úrovni, zlepšili svůj výkon o několik úrovní. Nejprve to odnesly plzeňské Gorily, tedy vítěz letního Salming Cupu, jenž se vyjma naší jedné chyby prakticky k ničemu nedostal a před soudržně hrajícími Pantery se musel sklonit po porážce 1:2. Následně jsme se v podobném duchu, tedy se skvělou hrou dozadu a efektivním útokem, dokázali popasovat i s Hradcem Králové, jenž sice dokázal ubránit elitní lajnu střelců, gólově těm zbylým dvěma ale nestačil a další zodpovědný týmový výkon nás poslal až do finále.

V něm to byla korunovace celého dosavadního průběhu turnaje. Dařilo se nám fungovat ve věcech, s nimiž jinak máme problém, tedy zejména hra na balonku pod tlakem a důraz v osobních soubojích, a v polovině utkání jsme vedli o jeden gól. Dokonce dvougólový náskok sice dokázal druhý finalista z Bohemians smazat dvěma řekněme šťastnějšími zásahy, v nichž hrály roly i odrazy od našich obránců, chuť po prvním oficiálním zlatu sezony ale byla příliš velká a nejlepší útočná dvojice na turnaji Kryštof Uher – Honza Kubíček záhy vrátila Panterům vedení. To k radosti všech našich fanoušků, rodičů a dalších příbuzných vydrželo až do samotného závěru a v druhou lednovou neděli tak mohla na Bublině propuknout první panteří zlatá radost v novém roce!

Klukům patří velká gratulace a poděkování za to, jak se k turnaji postavili a jaké v něm předvedli výkony. Ačkoliv jsme nakonec vinou jedné absence nenastoupili v té úplně nejsilnější možné sestavě, všichni na hřišti a v brankovišti ukázali, že chtějí být úspěšní a umí se v průběhu zápasu adaptovat na různé herní styly soupeřů. Jsou to pro nás mimořádně cenné zkušenosti, obzvlášť proto, že finále patřilo mezi to nejlepší, co kategorie mladších žáků může nabídnout. Zlaté medaile jsou naprosto zasloužené a věříme, že letos nejsou poslední medailí, která se nám bude houpat na krku.

Děkujeme rodičům za parádní podporu během celého turnaje a těšíme se zase brzy na viděnou!

Panthers Praha – FbŠ Bohemians :-|
Panthers Praha – FBC Liberec :-)
Panthers Praha – Panthers Liberec :-|
Panthers Praha – Gorily Plzeň :-)
Panthers Praha – Hradec Králové :-)
Panthers Praha – FbŠ Bohemians :-)
(o 1. místo)

Autor: Tomáš Pauček

Související odkazy